#541 2011-01-05 14:47:44

 Calineczka_j

Stały bywalec

2862546
Zarejestrowany: 2010-08-26
Posty: 145
Punktów :   12 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Za Lucią wybiegła Amaia.
- Lucia Ty musiałaś wiedzieć o tym że Rebeka jest w ciąży. Tylko ty miałaś dostęp do testów ciążowych i jesteś lekarzem, a do tego Rebeka Ci ufała. Jako że drogi zasypane, żaden inny lekarz nie ma do nas dostępu, jestem pewna że Rebeka Ci się zwierzyła. Dlaczego nam nie powiedziałaś? Wtedy moglibyśmy lepiej ją chronić.
- Masz rację, ale obiecałam Rebece że nikomu nic nie powiem. To jest, to znaczy to było dziecko Martina. Ale teraz to już nie ma znaczenia. Zrozum, kiedy Rebeca dowiedziała się że jest w ciąży i to z Martinem, musiała chronić to dziecko. Ona bała się, że je jej odbiorą i wezmą do eksperymentów, a ją zabiją. Nie spodziewała się jednak biedaczka, że tak szybko to się stanie.
- Ale, Lucia. Może w takim razie ktoś Was wtedy podsłuchiwał, jak ona Ci to wszystko mówiła. Przypomnij sobie, proszę. To może być bardzo ważne, może usłyszałaś jakiś szelest, cokolwiek. Poza tym, tak sobie myślę, Rebekę znaleźli z rozprutym brzuchem. Skoro oni potrafią sztucznie zapładniać ludzi, to może mogą też zabrać z brzucha nierozwinięte jeszcze dziecko i utrzymywać np. w inkubatorze do czasu, aż będzie miało w pełni rozwinięte wszystkie funkcje życiowe. W którym ona była miesiącu? Ja co prawda nie znam się w ogóle na medycynie, ale jeśli to było dziecko Martina, to powinno im bardzo na nim zależeć. W końcu powinna w nim płynąć "ich" krew. Tylko dlaczego w takim razie zabili Rebekę? Może ona wiedziała coś więcej? Już sama gubię się w swoich domysłach. Myślisz, że to w ogóle możliwe?

Ostatnio edytowany przez Calineczka_j (2011-01-05 14:48:00)

Offline

 

#542 2011-01-05 14:57:34

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.


-niewiem amaiu, ja naprawde niewiem czego sie spodziewac, ide teraz zrobic sekcje i wtedy powinnam cos wiecej wiedziec
Lucia poszła szybko do piwnicy gdzie lezaly jeszcze ciala Rebecki i Elsy czekajace na policje ktora miala zabrac je wieczorem i rozpoczela sekcje zwłok
..............po sekcji..............
Lucia poszla do pokoju Sandry, gdzie był tez Marcos i reszta
-i co wiesz juz coos? -dopytywal Marcos
-tak...
-czemu nic nie mowisz? Lucia?-pytala Sandra
-Ottox...
-co ottox! no mow! -pospieszal zniecierpilwiony Ivan
-on jej wyjeli płód
-jak to wyjeli?
-zabili ja chyba po to zeby zdobyc płód
-Por que
-podejrzewam ze zabrali je aby na nim eksperymentowac i teraz wydaje mi sie ze tak na prawde to Rebecka wcale nie zaszla w ciążę tylko oni ja zapłodnili właśnie po to, dla ich eksperymentów
-hijo de puta! -krzyczał Ivan
-wczoraj po kolacji jak wracalam z Samuelem to faktycznie widzialam jak szla Nora i miala zakrwawiony rękaw ale pomyslalam ze sie gdzies skaleczyla-wtrąciła Sandra
-wiec to chyba jednak ona. Wydaje mi sie skoro mamy zabojce i jest nim Nora to teraz przede wszystkim musimy nie dopuscic do jej kolejnej zbrodni. Proponuje zeby Sandra wraz z Samuelem zajela sie Paula i Lukasem tutaj w pokoju. Tylko zamknij sie na klucz zeby nikt nie mogl sie tu dostac a my bedziemy co jakis czas do ciebie zaglada
-a co z nami- dopytywali sie Ivan i Marcos
-my musimy sie trzymac razem nikt nie moze choc na chwile zostac sam wkoncu W KUPIE SILA! -odpowiedzila Lucia. Wiec co o tym myslicie? Nie chce by zginal ktos jeszcze zwlaszcza dzieci

Ostatnio edytowany przez paulax5 (2011-01-05 16:26:37)

Offline

 

#543 2011-01-05 15:51:36

 niesia00

Nowicjusz

8990391
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Po tym jak Nora dowiedziała się o śmierci Rebecki długo nie mogła dojść do siebie. W nocy nie mogła zasnąć, ciągle przewracając się z boku na bok. Przyszło jej nawet do głowy by pójść do Noireta, jednak uznała, że tę stratę musi przeżyć w samotności. Musi nabrać sił, by złapać mordercę! Zasnęła dopiero nad ranem, a gdy zadzwonił budzik nie miała ochoty wychodzić z łóżka. Nie wiedziała, że jej chwilowa słabość rzuci na nią cienie podejrzeń mieszkańców internatu.
-mam wrażenie że każdy dziwnie na mnie patrzy. Jakby tylko czekali na moje potknięcie by brutalnie oddać mnie w ręce policji. zastanawiała się Nora
Postanowiła jednak, że nie będzie dociekać kto stoi za tymi spekulacjami. Zapewne sam się odkryje poprzez jakiś błąd.
-na szczęście kłamstwo ma krótkie nogi, powiedziała sama do siebie i zeszła na śniadanie, miała jednak swoje podejrzenia, kim jest osoba, która stoi za całym zamieszaniem...
-Na pewno nie zostanę kozłem ofiarnym Hectora, Martina i....

Offline

 

#544 2011-01-05 16:27:03

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.


Po odkryciu prawdy o smierci Rebcki Lucia udala sie do Noireta
-czesc! moge?
-jasne wejdz, zastanowilas sie juz nad moja propozycja?
-wiesz wydaje mi sie ze to teraz nie ma zadnego znaczenia bo dowiedzialam sie duzo o smierci Rebecki i wiem ze oni napewno tez to wiedza i jezeli nie schwytamy dzi zabojcy, znaczy jesli okaze sie ze to nie Nora to wiem ze dzis mnie zabija wiec...
-nawet tak nie mow, przeciez...
-Jack, mam nadzieje ze to Nora i to wszystko sie skonczy i zabierzemy z tad nasze dzieciaki ale chcia...
-czyli jednak sie zgadzasz?
-chcialam ci prosic zebys sie zaja tez Thomasem i Lukasem jak cos mi sie stanie, prosze obiecaj mi
-dobrze, obiecuje ze sie nimi zajmę, ale nie odpowiedziałaś mi na pytanie, zgadzasz sie wyjechac razem jak sie dziś uda
-tak, zewzgledu na dzieci, wiem ze dla nich to najlepsze wyjście wiec jesli to jednak Nora to wyjedziemy razem. A teraz pojade do Thomasa zobaczyc co u nigo i spedzic z nim troche czasu.
Lucia wyszla wiec od Noireta, wsiadla do samochodu i pojechala do domku w lesie, do swojego synka!
Jack ucieszyl sie z tej wiadomości, że nie straci synka i mial nadzieje ze jednak nic sie nie stanie Lucii. Mimo iz byla to dla niego dobra wiadomosc wciaz był smutny myśląc o Norze
-Jak ona mogła mi to zrobić? zastanawiał sie Jacques


MOJ GŁOS: NORA

Ostatnio edytowany przez paulax5 (2011-01-05 18:46:27)

Offline

 

#545 2011-01-05 16:44:12

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Marcos rozmawiał z Ivanem.
- Niby mamy trzymać się razem, a sama siebie wystawia. - zaczął Marcos...
- Może nie wytrzymuje napięcia ? Już więcej kłamać nie może ?
- Może.....może to ona. Nie wiem już sam. Co robimy ? - zapytał Marcos.
- Nie wiem, trzeba się zastanowić. - powiedział Ivan.
- Nie ma czasu na myślenie, trzeba działać !

Głos na: Lucia


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#546 2011-01-05 16:48:37

 Shiift

Mistrz

13281205
Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1034
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

-Pewnie się pomyliła i tak przyznała się, że jest z OTTOX'u! - powiedział Ivan do Marcosa

Mój głos: Lucia


Pamiętaj: Nigdy łapczywie nie żryj kiełbasy bo ci zaszkodzi!

Offline

 

#547 2011-01-05 17:41:26

 Calineczka_j

Stały bywalec

2862546
Zarejestrowany: 2010-08-26
Posty: 145
Punktów :   12 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Jak dla mnie to po prostu nie może już tego wytrzymać psychicznie. Słaba ...
Mój głos: Lucia

Ostatnio edytowany przez Calineczka_j (2011-01-05 17:41:52)

Offline

 

#548 2011-01-05 17:44:17

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Puk, puk
- Nora? Nora jesteś tam?
- Odejdź Jack. Chcę pobyć sama..
- Nora, ale co się stało?
- Jack mówiłam, odejdź..

Jack nie dał za wygraną. Wtargnął do pokoju Nory i zobaczył biedną zapłakaną hermosę w łóżku z setką chusteczek pod ręką..

- Boże Nora, aż tak źle? Tak bardzo przeżywasz śmierć Rebeki..
- Jak możesz Noiret.. Wynoś się..
- Wiem, że jesteś zła i smutna, ale nie musisz mówić do mnie w taki sposób.. Wiesz jak mi na Tobie zależy..

W tym momencie Nora wstała z łóżka i pobiegła w stronę Jacka.. Objęła go i zaczęła płakać..

- Wypłacz się dobrze Ci to zrobi..

Chwilę potem uspokojona Nora zaczęła konwersację z Noiretem..
Nie mogli przestać gadać.. Jakby nie widzieli się od kilku miesięcy a minął zaledwie jeden dzień..

- Tak a propo hermosa Przyszedłem w innej sprawie..
- Aż się boję.. rzekła Nora
- Chodzi o zabójstwo Rebeki i nie tylko..
- Dowiedziałeś się czegoś nowego? Spytała zaciekawiona Nora
- Można tak powiedzieć. Wpadłem na trop, który doprowadził mnie, do nikogo innego, jak naszej Pani Doktor, Lucii..
- Cooo? Lucia? Ale jak to? Dlaczego?
- Sam chciałbym to wiedzieć..

W tym momencie zadzwonił telefon Jacques'a..

- Halo? Tak słucham? Jak kto? Co się stało? Już jadę, zaraz tam będę..
- Kto to? Co się stało?
- Musze lecieć.. Później ci powiem.. To naprawdę sprawa życia i śmierci.. Paa kochanie..
Zanim Nora zdążyła powiedzieć pa, Noireta już nie było..


Mój głos: Lucia




http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#549 2011-01-05 18:00:20

 crisfan

VIP

Skąd: Sercem z Meksyku;)
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 394
Punktów :   13 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Paula z Lucasem została z Sandrą i Samuelem w pokoju. Niech tą sprawę załatwią dorośli. Oby tylko Marcosowi nic się nie stało.
Mój głos Lucia


Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los.

http://img146.imageshack.us/img146/3832/carol2x.jpg

Offline

 

#550 2011-01-05 18:16:20

 niesia00

Nowicjusz

8990391
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Villa napisał:


Zanim Nora zdążyła powiedzieć pa, Noireta już nie było..

Nora jednak nie dała za wygraną i wybiegła za Noiretem.
-Poczekaj!, krzyknęła. To mi się nie mieści w głowie. Przyglądam się Lucii od dłuższego czasu. Najpierw oczernia Elsę, później zmienia obiekt oskarżeń na Ivana, po czym sugeruje, że ja mogę być winna temu wszystkiemu! Nie uważasz, że coś jest nie tak? Teraz ponoć przejęzyczyła się w rozmowie z dzieciakami i się przyznała...
-myślisz ze sfiksowała? -zapytał Jack z ironią
-nie wiem, ale chyba sama nie wie co się tu dzieje, albo gra na zwłokę, trudno powiedzieć.
-chyba, że coś wie...
-albo gra. Rzuca podejrzenie na siebie, licząc na to, że nikt w to nie uwierzy. Mnie przekonała.
Głos na: Lucia

Offline

 

#551 2011-01-05 18:58:59

 Oranjezicht

Stały bywalec

Skąd: Wrocław/Gżira (MTL)
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 173
Punktów :   15 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Lucas był zdruzgotany kolejnymi podejrzeniami wobec osoby która obiecała się nim zaopiekować nie mógł uwierzyć ani nie chciał uwierzyć w winnę Lucii, nie chciał stracić w ciągu 3 dni trzeciej osoby która miała się nim zaopiekować. Za to ydawało mu się, że w swoim śnie rozpoznał Norę, sen jednak był jeszcze bardziej mglisty niż te które śniły mu się ostatnio.

Mój głos na Nora


http://img156.imageshack.us/img156/6001/beztytuupqh.jpg



Klieb raqda la tqajmux

Offline

 

#552 2011-01-05 19:55:53

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Jack jak tylko skończył rozmawiać z Norą wsiadł do samochodu i odjechał.
Była bardzo zdziwiony tym, co mówiła Nora.. Coś było nie tak w tym, co mówiła, ale Jack nie rozmyślał za długo nad tym, jechał teraz do syna i Lucii, która po niego zadzwoniła, bo Thomas bardzo chciał się z nim zobaczyć.
To oczywiście był awersja Lucii, tak naprawdę, to ona miała mu coś bardzo ważnego do powiedzenia..

Gdy dojechał na miejsce od razu przywitała go Lucia

- Witaj Jacques.
- Witaj Lucia. Thomas chciał mnie zobaczyć..
Lucia mu przerwała..
- Tak naprawdę to ja chciałam si,ę z Tobą zobaczyć, bo ma Ci coś ważnego do powiedzenia.
- Lucia, nie strasz mnie.. Coś z naszym synem? Coś nie tak..
- Nie, wszystko z nim w porządku..
- Chodzi o zabójce Rebeki.. Wiem kto to jest..
- Jak to? Jak to odkryłaś..
- To Nora..
- Coo?! To nie możliwe.. ona to dokładnie mówiła to samo o Tobie..
- A to zimna s**a..
- Lucia, nie pozwolę Ci ..
- Noiret daj spokój i patrz.. Może teraz zmienisz zdanie..

Lucia wyjęła telefon i pokazała Jackowi nagranie obciążające Norę..
Jacques był zdruzgotany.. A myślał, że już wszystko się ułoży.. Jak mógł tak się mylić..

Zmiana głosu na Norę






http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#553 2011-01-05 19:58:52

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

- Może jednak się mylimy co do Lucii, jak myślisz Marcos? - zapytał Ivan.
- Nie wiem mam mętlik w głowie.
- Zastanów się! Nie możemy popełnić po raz drugi tego samego błędu co z Elsą, nie wybaczę sobie gdy wygra Ottox!
- Spokojnie Ivan.
- Nie Marcos, nie będę spokojny. Musimy przeanalizować  to wszystko. Straciłem dziewczynę, przyjaciółki i matkę, i nie pozwolę, żeby te hijo de puta wygrały! Nie takim kosztem.
- Myślisz że to Lucia ? - zapytał Marcos ?
- Nie, myślę, że to jednak Nora, ale nie mam 100% pewności. Lucia za bardzo ryzykuje przecież ma syna który, jest poważnie chory, teraz zajęła się Lucasem gdy Rebeci już nie ma. - odpowiedział Ivan.
- A może im pomaga?
- Po co miała bym im pomagać? Żeby małego wyleczyć? Przecież słyszałeś, że mały ma uczulenie na słońce, po którym dostaje wysypki, bąbli na całym ciele - na to nie mam lekarstwa. Nawet Noiret się zmienił, gdy się dowiedział, że ma prawdziwego syna a nie mnie.
- Może masz rację. Nora też ostatnio się dziwnie zachowuje....i jeszcze ten zakrwawiony rękaw. - powiedział Marcos.
- Mam pomysł! - rzekł Ivan.
- Jaki? - spytał się trochę zdziwiony Marcos.
- Zacznijmy ją śledzić.
- Ok, dobrze.
 
Po jakimś czasie zauważyli dziwnie zachowująca się Norę, która próbował się czegoś pozbyć.
- Czy to nie dziwne? - zapytał Ivan.
- Cholernie dziwne, ale co ona wyrzuca? - pyta Marcos.
- Nie wiem, poczekajmy aż odejdzie i sprawdzimy. - odrzekł Ivan.

Po jakimś czasie doszli do miejsca gdzie była Nora. Zobaczyli, że Nora próbowała się pozbyć pamiętnika Marii. Spaliła wiele stron, resztę podarła i wrzuciła do Laguny.

- A to puta! Tak tego nie zostawimy! - krzyknął Ivan.
- Oczywiście, że nie. Nigdy więcej nas już nie przechytrzą. - odpowiedział Marcos.

Zmiana głosu na: Nora


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#554 2011-01-05 20:09:02

 Julia25

Moderator

4987041
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 1165
Punktów :   14 
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Sandra zrozumiała, ze nie może już dłużej czekać. Rozkazała Pauli pilnować Samuela i zamknąć się na klucz a sama wzięła do kieszeni list Hectora i wyszła z pokoju. Sama nie widziała, gdzie chce pójść, gdyż nigdzie nie było bezpiecznie. w końcu wybrała strych. Gdy uznała, ze jest w miarę bezpiecznie i nikt jej nie śledzi, otworzyła kopertę i wyjęła kartkę.

"Kochana siostrzyczko,
 
   Jeśli czytasz ten list, to na pewno nie ma mnie już w Internacie. albo jestem martwy, albo w więzieniu. Jeśli to pierwsze, to wiedz ze do końca starałem się Cię chronić. Pod moją opieką byłabyś bezpieczna, bez względu na to, co się ziało w szkole. Jeśli to drugie... To zapewne wiesz dlaczego. Moje wytłumaczenia, ze stałem się członkiem OTTOXu, by Cię odnaleźć pewnie nie mają dla Ciebie żadnego znaczenia. Później jakoś tak samo wyszło, sprawy się potoczyły, nie tak jak planowałem.
   Naprawdę bardzo mi przykro, ale nie miałem wyboru. Jest jednak jedna rzecz, jaką mogę dla Ciebie zrobić. Mianowicie mogę Ci udzielić pewnych informacji, tylko proszę, przeczytaj ten list do końca. Potem możesz go wyrzucić. Działaliśmy w Internacie w 3, co już pewnie wiesz. Dwóch nauczycieli i uczeń albo trzech nauczycieli. Nie powiem Ci tego, musisz sama się domyślić. Pamiętaj, nic nie jest takie, jak się wydaje. Tyle mogę Ci powiedzieć.
   Członkowie OTTOXu powstrzymywali się od zlikwidowania Ciebie i dzieci tylko ze względu an mnie. Teraz, gdy nie ma mnie już w Internacie nic ich nie powstrzyma. Jeśli chcecie przeżyć, liczy się każda minuta.

Sandro, kocham Cię i wierze, ze kiedyś zrozumiesz moje postępowanie. Nigdy nie chciałem, by ginęły niewinne osoby. Tak już wyszło, sama wiesz, ze czasem życie nie toczy się, tak jak chcemy.

Twój brat, Hector.

P.S. Gdybyś czegoś potrzebowała, Lucia zawsze ci pomoże. Nie obawiaj się, możesz jej zaufać..."
   

Sandra usiadła na jakimś krześle. Łzy pociekły jej po policzkach. Prawdę mówiąc spodziewała się trochę innego listu. Ale trochę jej pomógł. wiedziała już na pewno, ze pozostałym członkiem mafii jest nauczyciel lub uczeń.
-Saul nie jest nauczycielem. zostaje Noiret lub Nora. Noiret nie wydaje się być złym, nie miał zbyt dużego dostępu do tego, co udało się dowiedzieć w trakcie śledztwa. Nora, to już inna sprawa. Zawsze w trakcie morderstw była w szkole. I do tego ten jej zakrwawiony rękaw... Przecież ona wiedziała wszystko, o czym wiedziała też Rebeka! -Myślała Sandra. -Uczniowie... Po eliminacji zostaje Amaia. Nie znam jej, więc nie mogę zbyt jej podejrzewać. Ale widać, ze morderstwa nią wstrząsnęły. To musi być na pewno Nora...

Sandra spojrzała jeszcze raz na list Hectora i postanowiła się podzielić swoimi spostrzeżeniami z Lucią. Dodatkowo chciała z nią porozmawiać, bo czuła się winna śmierci Rebeki. Przecież to ona dała jej telefon z nagraniami, to przez nią odkryła co na nich jest. To dlatego ją zabili!

Zeszła ze strychu i skierowała się do pokoju Lucii. Już miała zapukać, gdy usłyszała kroki na korytarzu. Odwróciła się, ale nikogo nie było. Szybko zapukała.
-Lucia, to ja Sandra, mogę wejść? Chyba już wszystko wiem.



Edycja nie dotyczy głosów, tylko treści posta

Mój głos: Nora

Ostatnio edytowany przez Julia25 (2011-01-05 21:10:00)


Zapraszam na chomiczka
http://chomikuj.pl/Nadkomisarz



https://lh4.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObWNv8_qI/AAAAAAAAAZQ/t7xEgIslZls/Obraz_hrrqrns.jpg



https://lh5.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObSyUS4qI/AAAAAAAAAZM/TxOY-TwQK6I/4_hrrqrxa.jpg

Offline

 

#555 2011-01-05 20:10:11

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

MÓJ GŁOS NORA !!


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.lowcy-gmp.pun.pl www.propilkki.pun.pl www.utpdul.pun.pl www.musa.pun.pl www.kmboss18.pun.pl