#31 2010-12-28 20:33:41

 NiKiEL

Forumowy prowokator

9145973
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 546
Punktów :   
WWW

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

dobra, spróbuje sie dogadać inaczej


;******
Forum łączy ludzi ;*** O *

http://img109.imageshack.us/img109/8973/3wr2.png

Offline

 

#32 2010-12-31 23:37:06

Babaleone

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 13
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Kolego TŁUMACZU!! wbij sobie do głowy w końcu, że w języku polskim w deklinacji (odmiana wyrazu przez przypadki i liczby.. jakbyś nie wiedział) w liczbie MNOGIEJ w celowniku (komu? czemu?) występują tylko końcówki -OM, n.p. KOLEGOM, RODZICOM, KOLEŻANKOM, KREDKOM, DUPKOM. Druga sprawa to SZCZELAĆ, ZASZCZYK, WSZCZYKNĄĆ .... masakra. To nie są błędy wynikające z pośpiechu, późnej pory czy zmęczenia. Inna sprawa, że doceniam wysiłek włożony w tłumaczenie serialu... ale przynajmniej jakiś polski słownik sprawdzający pisownię powinieneś(aś) przepuścić przez tekst tłumaczenia.. skoro masz problemy z rodzimym językiem. Sorki, ale nie wytrzymałem. W końcu to wątek PYTANIA, PROŚBY, UWAGI
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU WSZYSTKIM FORUMOWICZOM

Ostatnio edytowany przez Babaleone (2010-12-31 23:37:52)

Offline

 

#33 2010-12-31 23:52:36

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Babelone, rozumiem Twoje zastrzeżenia, bo mnie też rzucają się w oczy niektóre błędy ortograficzne. Po prostu jestem wzrokowcem i tyle. Ale do rzeczy. Na forum umieszczane są także linki do samych napisów, w których możesz poprawić błędy, które dostrzegasz.
A co do przyczyny błędów, zapewne nie jest to nieuwaga czy pośpiech. Możliwe, że kolega tłumacz, jak nazwałeś naszego forumowicza ma problemy z ortografią. Mam tutaj na myśli dyslekcję. Znam w moim otoczeniu wielu dyslektyków, którzy, uwierz mi, znają bardzo dobrze zasady ortografii, ale przy pisaniu nie są w stanie z nich korzystać. Dlatego nie mam żadnych pretensji do L'Internat FR. Jestem mu wdzięczny za tłumaczenie odcinków (bo to sztuka znać na tyle dobrze język inny niż angielski), a na to, że jest tam parę ortów mogę przymknąć oko.

Również życzę szczęśliwego nowego roku

Offline

 

#34 2011-01-01 21:48:01

 Vampi

Szef forum

10169170
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 664
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

BarthezzLodz napisał:

Babelone, rozumiem Twoje zastrzeżenia, bo mnie też rzucają się w oczy niektóre błędy ortograficzne. Po prostu jestem wzrokowcem i tyle. Ale do rzeczy. Na forum umieszczane są także linki do samych napisów, w których możesz poprawić błędy, które dostrzegasz.
A co do przyczyny błędów, zapewne nie jest to nieuwaga czy pośpiech. Możliwe, że kolega tłumacz, jak nazwałeś naszego forumowicza ma problemy z ortografią. Mam tutaj na myśli dyslekcję. Znam w moim otoczeniu wielu dyslektyków, którzy, uwierz mi, znają bardzo dobrze zasady ortografii, ale przy pisaniu nie są w stanie z nich korzystać. Dlatego nie mam żadnych pretensji do L'Internat FR. Jestem mu wdzięczny za tłumaczenie odcinków (bo to sztuka znać na tyle dobrze język inny niż angielski), a na to, że jest tam parę ortów mogę przymknąć oko.

Również życzę szczęśliwego nowego roku

zgadza się już te kilka błędów można wybaczyć komuś kto robi to za darmo poświęcając swój własny czas , a mógł by mieć nas głęboko gdzieś i samemu oglądać sobie z napisami które przetłumacza na Polski

Offline

 

#35 2011-01-01 23:10:00

pkolun

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-21
Posty: 15
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Wie ktoś o co chodzi z tym odcinkiem z siódmego sezonu 7x00?? Na chomiku jest napisane, że to podsumowanie 6 sezonu. Tzn coś takiego co na początku każdego odcinka tylko dłuższe?

Offline

 

#36 2011-01-02 03:29:45

 NiKiEL

Forumowy prowokator

9145973
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 546
Punktów :   
WWW

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

tak


;******
Forum łączy ludzi ;*** O *

http://img109.imageshack.us/img109/8973/3wr2.png

Offline

 

#37 2011-01-03 17:13:03

L'Internat FR

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 193
Punktów :   21 

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Babaleone napisał:

Kolego TŁUMACZU!! wbij sobie do głowy w końcu, ... i inne głupoty, które nie wymagaja cytowaniab]OM[/b]

DobrOM juOM niebędOM PopełniałOM tegOM BłedOM. SwojOM DrogOM DlaczeOM tylkOM mniOM KrytkujOm. TłumaczOM sOM przecieżOM dwOM.


pkolun napisał:

Wie ktoś o co chodzi z tym odcinkiem z siódmego sezonu 7x00?? Na chomiku jest napisane, że to podsumowanie 6 sezonu. Tzn coś takiego co na początku każdego odcinka tylko dłuższe?

Tak odcinek jest trochę dłuższym przypomnieniem. Z napisami końcowymi trwa 121 minut.

A teraz wersja dla kolegi/żanki (niepotrzebne skreślić) OM:

TakOM odcinkOM jestOM trochOM dłuższyOM przypomnieniOM. ZOM napisOM końcowOM trwOM 121-OM minutOM.

Offline

 

#38 2011-01-03 18:40:17

 Vampi

Szef forum

10169170
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 664
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

pkolun napisał:

Wie ktoś o co chodzi z tym odcinkiem z siódmego sezonu 7x00?? Na chomiku jest napisane, że to podsumowanie 6 sezonu. Tzn coś takiego co na początku każdego odcinka tylko dłuższe?

a pro po tego wrzuci to ktoś na jakiś inny serwer?

Offline

 

#39 2011-01-03 19:00:23

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Vampi napisał:

pkolun napisał:

Wie ktoś o co chodzi z tym odcinkiem z siódmego sezonu 7x00?? Na chomiku jest napisane, że to podsumowanie 6 sezonu. Tzn coś takiego co na początku każdego odcinka tylko dłuższe?

a pro po tego wrzuci to ktoś na jakiś inny serwer?

Jak będzie dodany to na pewno znajdzie się na innym serwerze takim jak Mu czy 1fichier i innych....


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#40 2011-01-03 23:30:47

witchy1

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 39
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Babaleone napisał:

Kolego TŁUMACZU!! wbij sobie do głowy w końcu, że w języku polskim w deklinacji (odmiana wyrazu przez przypadki i liczby.. jakbyś nie wiedział) w liczbie MNOGIEJ w celowniku (komu? czemu?) występują tylko końcówki -OM, n.p. KOLEGOM, RODZICOM, KOLEŻANKOM, KREDKOM, DUPKOM. Druga sprawa to SZCZELAĆ, ZASZCZYK, WSZCZYKNĄĆ .... masakra. To nie są błędy wynikające z pośpiechu, późnej pory czy zmęczenia. Inna sprawa, że doceniam wysiłek włożony w tłumaczenie serialu... ale przynajmniej jakiś polski słownik sprawdzający pisownię powinieneś(aś) przepuścić przez tekst tłumaczenia.. skoro masz problemy z rodzimym językiem. Sorki, ale nie wytrzymałem. W końcu to wątek PYTANIA, PROŚBY, UWAGI
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU WSZYSTKIM FORUMOWICZOM

wrrr  wrrrr jestem językowcem,wykładowcą i pewnie zwracałam uwagę na pewne błędy ...ale jakoś tak z przymrużeniem oka  .... a  ten post jest po prostu niegrzeczny ....

do tłumaczy ...jesli ktoś z was przejął się postem mojego poprzednika ....to moge zaproponowac:
jesli ktoś mi podeśle tekst i powie jak  się "technicznie robi" to mogę pomóc w korekcie ...ale zeby mi to specjalnie przeszkadzało ...
pozdrawiam ciepluchno wszystkich w Nowym Roku

Offline

 

#41 2011-01-04 14:57:01

 NiKiEL

Forumowy prowokator

9145973
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 546
Punktów :   
WWW

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

moze ten babaleone to ruben ??

Ostatnio edytowany przez NiKiEL (2011-01-06 16:32:13)


;******
Forum łączy ludzi ;*** O *

http://img109.imageshack.us/img109/8973/3wr2.png

Offline

 

#42 2011-01-04 20:50:48

 Dario19850602

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 4
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Nie zawracac tylka ze jakies bledy robia. Cieszcie sie ze macie napisy. Ja ogladalem po hiszpansku serial bo tak mi przypadl do gustu. Ja mam pytanko czym sa spowodowane takie tlumaczenia?   Siodmy sezon bedziemy ogladac  prawie z pol roku

Offline

 

#43 2011-01-04 21:06:45

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Tym, że robi to tylko jedna osoba, która ma także swoje prywatne życie i tłumaczy te odcinki w swoim własnym wolnym czasie i robi to za darmo.

Offline

 

#44 2011-01-06 15:09:33

marzensa

Prezes

Skąd: W-wa
Zarejestrowany: 2010-07-20
Posty: 545
Punktów :   
WWW

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

W zasadzie tłumaczą dwie osoby.
Mam nadzieję, że jak uda się im zrobić odcinki wcześniej to powrócą do opcji - 2 odcinki na tydzień.
Zrobili sporo odcinków w grudniu i pewnie teraz potrzebowali oddechu

Offline

 

#45 2011-01-07 20:55:41

 Wariacik

Nowicjusz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-08-07
Posty: 14
Punktów :   

Re: Pytania, prośby, uwagi, przybliżone daty premier najbliższych odcinków

Ja pobieram zawsze z linka http://qt1fmq.1fichier.com i pobiera się nawet szybko ponad 1MB/s więc chyba nie ma co narzekać .

Możecie mi jeszcze objaśnić co to za odcinek 7x00 (--) - Po świetle były zbrodnie - 14 stycznia (godz. 20:00)

To jakieś streszczenie sezonu czy zwykły odcinek , na stronie Antena3com zaczyna się od 7X01 ... pozdro.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.xshippuudenx.pun.pl www.gniotki.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.serverofshinobi.pun.pl www.zpsb-ekonomia.pun.pl