#1 2013-05-13 01:59:40

 K@mil

Administrator

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-07-18
Posty: 363
Punktów :   15 

Gra o tron

Gra o tron (ang. Game of Thrones) – amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D. B. Weissa dla HBO będący adaptacją sagi Pieśń Lodu i Ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George'a R. R. Martina.

Większość głównych wątków historii rozgrywa się w Siedmiu Królestwach, państwie zajmującym kontynent Westeros. Westeros przypomina wydłużony półwysep, ciągnący się od położonego na południu, słonecznego Dorne, aż po mieszczący się na dalekiej i zimnej północy Mur, osłaniający kraj przed dzikimi i innymi znajdującymi się za nim stworzeniami.
Od kilkunastu lat, kiedy to po buncie Roberta Baratheona „Szalony Król”, Aerys II Targaryen, został obalony, w Siedmiu Królestwach panuje pokój. Nagle umiera jednak królewski namiestnik – Jon Arryn. Władający państwem Robert udaje się na północ, aby mianować swym nowym namiestnikiem przyjaciela z młodości i najwierniejszego sojusznika z czasów buntu przeciw Aerysowi, Eddarda „Neda” Starka.
Fabuła pierwszego sezonu serialu ukazuje głównie właśnie losy Neda Starka, potężnego północnego lorda władającego starożytną twierdzą Winterfell, oraz jego rodziny; Catelyn, żony z rodu Tullych oraz ich dzieci: Robba, najstarszego syna i prawowitego dziedzica Winterfell; Sansy, urodziwej córki, marzącej o zostaniu wielką damą; Aryi, często zapominającej o szlachetnym pochodzeniu na rzecz zabaw z niżej urodzonymi przyjaciółmi; Brana, pasjonata wspinaczki, który chce zostać wielkim rycerzem; oraz najmłodszego z rodzeństwa Rickona, a także Jona Snow, bękarciego syna Eddarda.
Jon wstępuje do Nocnej Straży, starożytnego bractwa strzegącego wielkiego Muru, oddzielającego Siedem Królestw od tajemniczej krainy wiecznej zimy. Bran nieumyślnie, podczas jednej ze wspinaczek po murach zamkowych, odkrywa w jednej z wież oddających się stosunkowi seksualnemu Cersei Lannister, żonę króla, i jej brata, Jaime'a, który zabijając Aerysa zyskał sobie przydomek „Królobójcy”. Jaime wypycha Brana z wieży, chłopak zaś cudem unika śmierci, tracąc jednak władzę w nogach i pamięć tuż sprzed wypadku.
Ned, mimo wątpliwości, dochowuje wierności Robertowi i wraca z nim do Królewskiej Przystani, zabierając ze sobą Sansę i Aryę. W stolicy czeka na nich wiele niebezpieczeństw, a największym zagrożeniem wydaje się być pragnący zagarnięcia dla siebie władzy ród Lannisterów.
Równocześnie za Wąskim Morzem dwoje wygnańców – Viserys Targaryen i jego siostra Deanerys, najmłodsze dzieci Aerysa, planują powrót do Westeros i ponowne przejęcie rządów. Rozpoczyna się gra o tron


Co sądzicie o tym serialu ?
Ja uważam , że jest perfekcyjny , świetnie się go ogląda


"Tylko słabi muszą umrzeć . . . "       
http://img215.imageshack.us/img215/4711/elinternado.jpg

Offline

 

#2 2013-05-13 16:53:42

 strong50

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 1256
Punktów :   

Re: Gra o tron

Ja jeszcze nie oglądałem. Zawsze soobie mówiłem że w końcu muszę zobaczyć co to za serial i jakość jeszcze do tego nie doszłem:)

Offline

 

#3 2013-05-13 19:44:50

Justynka89

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 441
Punktów :   

Re: Gra o tron

Nie oglądam, choć moi znajomi (prawie wszyscy!) go oglądają


http://static.serialnet.pl/thumbs/gran-hotel.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.abc-naruto.pun.pl www.gniotki.pun.pl www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl