#1 2010-12-27 20:04:47

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

osoba nadzorująca grę : Pablo

ZASADY

1. Wstęp
„Mafia” jest grą znaną, popularną jednak raczej „na żywo”, kiedy większa grupka osób zbierze się w jednym miejscu. W tej odmianie gra rozłożona jest często na kilka dni, w zależności od zasad. Istnieje jednak jej odmiana przeznaczona na fora i grupy dyskusyjne.

2. Założenia
Zacznijmy od założeń fabularnych Mafii, które we wszystkich możliwych jej rodzajach pozostają niezmienne. Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Miasteczka, które do tej pory żyło swoim własnym, mozolnym życiem i nic nie było w stanie zakłócić jego spokoju. Wszyscy pracowali i żyli w zgodzie… do czasu. Niedawno jednak pojawiła się tu bezwzględna, żądna krwi mafia. Mieszkańcy są świadomi zagrożenia, jednak nie mają pojęcia, kto tak naprawdę jest mordercą. Może być nim gruby i brzydki sąsiad Edmund albo twoja najlepsza koleżanka – Kunegunda. Dlatego właśnie nie można ufać nikomu, a zabójcą może okazać się najspokojniejszy i teoretycznie najmilszy człowiek w mieście.

3. Zasady
Uczestnicy gry są właśnie takimi „mieszkańcami”. Przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymują oni informacje od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Info to może być wysłane na kilka sposobów (gg, mail, pm). Na tym forum mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, więc raczej nie będzie problemów. W ten sposób każdy uczestnik może stać się jednym z trzech typów postaci: zwykłym, szarym mieszkańcem, bezwzględnym mafiosem lub dociekliwym detektywem. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie , ale jak już wspomniane zostało wcześniej – mordercą może być każdy, więc radzę jednak wstrzymywać się, przynajmniej na początku, z rozpowiadaniem wszystkim swojej roli.

Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia MG rozdaje role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Tego samego dnia, akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi (przy 10 osobach jest ich dwóch, powyżej 15 MG może zwiększyć te liczbę) przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto (czyli cała grupa, łącznie z detektywem i mafiosami) zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Wszyscy jednogłośnie dochodzą do wniosku, że należy za wszelką cenę wytropić zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość na własną rękę, Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) linczuje na forum osobę, poprzez posta zawierającego nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy wszyscy oddadzą głosy (lub wybije 21:30), następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. Jeśli ktoś nie zagłosuje, to za pierwszym razem uważane jest to za głos na samego siebie. Jeżeli sytuacja się powtórzy, gracz "popełnia samobójstwo". Jeśli głosy zostaną równo rozłożone na dwie osoby nikt nie ginie. Jeśli na więcej osób - ofiara jest losowana. MG podaje do ogólnej wiadomości kto zostaje zlinczowany, informując jednocześnie miasto, jaka była rola tej osoby w rozgrywce. Tego samego dnia, tyle że odrobinę później, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę…. W kolejnym ponownie głosowanie mieszkańców i jeszcze jedna osoba odpada… Cykl ten powtarzany jest do czasu, kiedy wystąpi jedno z możliwych zakończeń.

Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem.

Warto jeszcze wspomnieć o roli detektywa. Osoba, której przypadnie odgrywanie tej postaci, ma takie same prawa jak zwyczajny mieszkaniec. Może więc uczestniczyć w głosowaniach i typować potencjalnych mafiosów. Poza tym ma jednak dodatkową umiejętność. Detektyw może bowiem o drugiego dnia, pytać się raz dziennie MG o tożsamość wybranej przez siebie osoby. Mistrz Gry zaś mówi mu, czy dana osoba jest mieszkańcem, czy też żądnym krwi mordercą. Detektyw może z ta wiedzą zrobić wszystko, co mu się podoba. Należy jednak pamiętać, że właściwie każdy może się podać za detektyw a i powiedzieć: „Słuchaj, dowiedziałem się, że XXX jest w mafii”. Poza tym ujawnienie się może się okazać dla niego pewną śmiercią (wszakże mafia będzie się chciała go pozbyć w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie detektyw jest dla nich najbardziej niebezpieczny). Dodatkowo, jeżeli osoba wskazana danego dnia przez detektywa jest mieszkańcem, a mafia tego samego dnia będzie chciała zabić ową osobę, będzie ona chroniona prze detektywa i nie zginie. Na tej samej zasadzie detektyw może dwukrotnie wskazywać sam siebie, w wyniku czego będzie chroniony przed mafiosami, ale nie będzie w stanie pomóc miastu w wytropieniu morderców.

4. Przypisy

a) W realiach formowych można od razu ustalić godziny głosowań mieszkańców, typowań mafii i detektywa. Moje propozycje są następujące: mieszkańcy oddają swoje głosy do godziny 21:30 każdego dnia; detektyw podaje nick osoby, którą chce sprawdzić do godziny 21:45, zaś mafia typuje delikwenta do morderstwa do godziny 22. W ten sposób podsumowania dnia możecie wyczekiwać koło 22:30

b) W czasie gry istnieje zakaz kontaktu pomiędzy jej uczestnikami na temat Formowej Mafii, poza forum, a konkretniej tematem, w którym będzie toczyła się gra. Oczywiście MG nie może tego w żaden sposób sprawdzić, więc i tak prawdopodobnie będziecie komunikować się do woli, ale wspomnieć o tym warto. Kiedy ktoś was zrobi w konia i wmówi wam np. na gg, że jest zwyczajnym mieszkańcem a okaże się mordercą, sami domyślicie się, że komunikacja poza forum nie wychodzi grze na dobre…

________________________________________________________________________________________

*Zapisy trwają do momentu, kiedy jawnie nie zostanie powiedziane inaczej. Tak więc proszę się zapisywać!!! Każdy jest mile widziany.

*Po zamknięciu zapisów rozlosowane zostaną role pomiędzy uczestników. Gra dzieje się w realiach Internatu, ale role przydzielane są całkowicie losowo. Może się więc okazać, że Paula i Fermin współpracują z Ottoksem, a Noiret (o ile taki się zgłosi) jest tak naprawdę współpracownikiem Saula.

*Role zostaną wysłane na PW i po potwierdzeniu przez wszystkich graczy otrzymania wiadomości gra się rozpocznie.

*Każdego dnia (począwszy od drugiego) wszyscy mieszkańcy internatu będą wskazywać po jednej osobie, którą chcą wykluczyć z dalszej gry. Prosiłbym, aby takie wskazanie zostało jawnie zaznaczone w poście, poprzez pogrubienie imienia postaci, którą się wskazuje.

*Żeby nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania, prosiłbym o nieedytowanie i nieusuwanie postów w czasie gry, a jeśli ktoś np. zmieni zdanie co do wskazanej osoby przed upłynięciem czasu na głosowanie niech zrobi to w kolejnej wiadomości.

*Wstępna propozycja ostatecznych godzin oddawania głosów: mieszkańcy - 20:30 (na forum), sprawdzenie przez detektywa - 20:45 (PW), morderstwo Ottoxu - 21:00 (PW). W takim przypadku podsumowanie dnia mogłoby się pojawiać w godzinach 22-23. Jeśli komuś nie pasuje proszę się wypowiedzieć w tej sprawie przed rozpoczęciem gry.

*Po rozpoczęciu gry, zarówno osoby, które nie biorą w niej udziału jak i te które odpadły z rozgrywki proszone są o niewypowiadanie się w tym temacie do zakończenia gry.

*Osoby, które grają, proszone są, aby nie kontaktowały się z innymi w sprawie gry poza tym tematem na forum. (Nie dotyczy to członków Ottoksu, którzy muszą ustalić wspólną strategię i wspólnie zadecydować, kogo zabić).

______________________________________________________________________________________


Druga  Edycja Gry Mafia

Lista uczestników:

1. Larita - (Maria) - różowy.
2. Krisztian - (Marcos) - granatowy.
3. Nata_PL - (Victoria) -srebny.
4. Julia25 - (Sandra) - zielony.
5. daglas89 - (Rebeca) - fioletowy.
6. jenny - (Julia) - błękitny.
7. anapaola - (Carol) - turkusowy.
8. liberi - (Elsa)- lawendowy.
9. kamilx22 - (Amelia) - pomarańczowy.
10. Shiift - (Ivan) - czerwony.
11. Negro4Laguna - (Fermin) - niebieski.
12. PAULINA.ŁÓDŹ - (Jacinta) - czarny.
13. etwasik - (Hugo) - szary.
14. BarthezzLodz - (Hector) - bordowy.
15. Diretto - (Martin) -
16. Calineczka_j - (Amaia) - plum.
17. Oranjezicht - (Lucas) - hebanowy.
18. el matador - (Saul) -  ciemno zielony.
19. paulax5 - (Lucia) - limetka.
20. niesia00 - (Nora) - sepia.
21. crisfan - (Paula) - kasztanowy.
22. Villa - (Jacques) - pistacjowy.

Ostatnio edytowany przez daglas89 (2011-01-04 00:42:31)


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpghttp://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#2 2010-12-27 20:13:29

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Kilka ważniejszych informacji:

* W tej edycji mamy 3 mafiozów i 1 detektywa.

* Ostateczne godziny: głosowanie mieszkańców - 20:30 (na forum), sprawdzenie przez detektywa - 20:45 (PW), morderstwo mafii - 21:00 (PW)

* Jeśli ktoś nie zagłosuje, to za pierwszym razem uważane jest to za głos na samego siebie. Jeżeli sytuacja się powtórzy, gracz "popełnia samobójstwo".

* Głosowanie mieszkańców odbywa się poprzez dodanie na końcu posta czegoś w stylu:

Mój głos: Imię postaci

* Sprawa, o którą nieskutecznie walczyłem do ostatniego dnia pierwszej edycji Teraz napiszę grubaśnymi literami:
Proszę nie edytować postów zawierających oddawany głos i nie dodawać swojego głosu do któregoś z wcześniejszych postów. Jeśli ktoś zdecyduje się później/pomyli się/zmieni zdanie, proszę o napisanie nowego posta, chociażby dwuwyrazowego, w stylu Głos: Postać. Wynika to tylko i wyłącznie z tego, że licząc głosy przeglądam temat od końca i jak dotrę do posta, którego już wcześniej czytałem, przestaję czytać dalej wstecz, a co za tym idzie mogę nie policzyć głosów, które były "wedytowane" w starszy post.

* Jako że zapisy się już skończyły, można spokojnie usuwać bannery z sygnaturek

Role rozlosowane i rozesłane. Czekam na potwierdzenie od:

Larita - (Maria)
Krisztian - (Marcos)
Nata_PL - (Victoria)
Julia25 - (Sandra)
daglas89 - (Rebeca)
jenny - (Julia)
anapaola - (Carol)
liberi - (Elsa)
kamilx22 - (Amelia)
Shiift - (Ivan)
Negro4Laguna - (Fermin)
PAULINA.LODZ - (Jacinta)
etwasik - (Hugo)
BarthezzLodz - (Hector)
Diretto - (Martin)
Calineczka_j - (Amaia)
Oranjezicht - (Lucas)
el matador - (Saul)
paulax5 - (Lucia)
niesia00 - (Nora)
crisfan - (Paula)
Villa - (Jacques)

Ostatnio edytowany przez Pablo (2010-12-29 16:49:26)

Offline

 

#3 2010-12-27 21:31:00

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

UWAGA!
Drodzy Gracze! Zwracam się z prośbą o zmianę swoich avatarów na zdjęcia odgrywanych przez siebie postaci, przynajmniej na czas gry. W razie jakichkolwiek problemów - jestem moderatorem i mogę zrobić to za Was, napiszcie tylko do mnie.

Ostatnio edytowany przez BarthezzLodz (2010-12-27 21:31:59)

Offline

 

#4 2010-12-27 23:36:15

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

EJ czyli jutro zaczynamy ? czy czekamy az kazdy gracz potwierdzi gotowość i zaczniemy pojutrze?


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

#5 2010-12-27 23:51:46

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

el matador napisał:

EJ czyli jutro zaczynamy ? czy czekamy az kazdy gracz potwierdzi gotowość i zaczniemy pojutrze?

Czekamy na wszystkie potwierdzenia (w rozsądnym czasie oczywiście). Jutro wieczorem mnie nie będzie na forum, więc jeśli zdarzyłoby się, że wszyscy potwierdzą do jutra do 19, możemy zacząć jutro. Jeśli nie - mam nadzieję, że pojutrze.

Offline

 

#6 2010-12-28 15:30:30

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

UWAGA!

Prosiła bym tych użytkowników o zmienienie swojego Avatara do gry bo większość z nas juz to zrobiła:

1. Krisztian - (Marcos)
2. Nata_PL - (Victoria)
3. kamilx22 - (Amelia)
4. Negro4Laguna - (Fermin)
5. etwasik - (Hugo)
6. Diretto - (Martin)
7. paulax5 - (Lucia)
8. niesia00 - (Nora)

Ostatnio edytowany przez daglas89 (2010-12-28 19:26:52)


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpghttp://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#7 2010-12-28 16:52:37

 Nata_PL

Wyjadacz

Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 264
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

już zmieniony

Offline

 

#8 2010-12-28 17:01:57

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

No ja mam zmieniony już od kilku godzin na Marcosa. 


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#9 2010-12-28 17:03:14

 Larita

Forumowy prowokator

7416983
Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 813
Punktów :   13 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Uuu nie moge sie doczekac jakiegos slicznego avka Hugoliniego

Ostatnio edytowany przez Larita (2010-12-28 17:05:04)


"Mamy żółte serca, w których płynie czarna krew!"
Skra Bełchatów <3

http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png

Offline

 

#10 2010-12-28 17:09:55

 niesia00

Nowicjusz

8990391
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 28
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

zrobione

Offline

 

#11 2010-12-28 17:44:39

 Diretto

Początkujący

Skąd: Starachowice, Polska.
Zarejestrowany: 2010-09-06
Posty: 76
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Z mojej strony gotowe.

Offline

 

#12 2010-12-28 17:46:44

 Larita

Forumowy prowokator

7416983
Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 813
Punktów :   13 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Ten Martin by mogl sie wreszcie ogolic ;/


"Mamy żółte serca, w których płynie czarna krew!"
Skra Bełchatów <3

http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png

Offline

 

#13 2010-12-28 18:59:07

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Jako że brakuje jeszcze kilku potwierdzeń, a ja za chwilę muszę wyjść, gra raczej dzisiaj nie ruszy. Myślę, że do jutra wszyscy potwierdzą (lub ewentualnie zrezygnują), a jak nie, to być może spróbujemy i tak zacząć, bo prawie wszyscy już potwierdzili.

Offline

 

#14 2010-12-28 19:17:39

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Wszyscy mają już zmienione avatary - kto nie miał - już ma, bo mu zmieniłem Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe

Offline

 

#15 2010-12-28 19:24:10

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

BarthezzLodz napisał:

Wszyscy mają już zmienione avatary - kto nie miał - już ma, bo mu zmieniłem Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe

dzięki Bartek za pomoc ;D


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpghttp://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ee1putpoznan.pun.pl restauracja kaszubska opinie co trzeba cwiczyc zeby tanczyc tak jak w step up 3 golf 4 auto nie chce odpalic podświetlany blat do rysowania ikea