#61 2010-11-02 17:15:55

senaszel

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-05-19
Posty: 17
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Tarika dlaczego myslisz ze Elsa cos wie o podziemiach?

Offline

 

#62 2010-11-02 17:34:17

bedzio

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 30
Punktów :   -1 

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Ruben napisał:

Często pojawia się słowo Mierda - co oznacza tyle samo co u nas "kurwa" oraz "hijo de puta" co zonacza sukinsyna lub skurwysyna.

Nie chcę się czepiać, ale słowo Mierda - znaczy gówno.

mierda
f w u l g. gówno n; brud m; irse algo a la ~ pójść na marne; mandar a alguien a la ~ posłać kogoś do diabła


Analogicznie we francuskim merde znaczy to samo.


http://s.fothost.pl/upload/10/46/4a43a682.jpg

Offline

 

#63 2010-11-02 18:14:57

ulkapi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 19
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

bedzio napisał:

Ruben napisał:

Często pojawia się słowo Mierda - co oznacza tyle samo co u nas "kurwa" oraz "hijo de puta" co zonacza sukinsyna lub skurwysyna.

Nie chcę się czepiać, ale słowo Mierda - znaczy gówno.

mierda
f w u l g. gówno n; brud m; irse algo a la ~ pójść na marne; mandar a alguien a la ~ posłać kogoś do diabła


Analogicznie we francuskim merde znaczy to samo.

Małe sprostowanie co do francuskiego. Są dwa znaczenia słowa merde: słownikowe to gówno albo cholera - jako przekleństwo. Ale jest jeszcze taki język ,jak u nas trochę mniej używany w słownikach, gdzie słowa merde używa ktoś kto jest bardzo zły i to słowo to jest mniej wiecej tłumaczone jak nasze "kurwa" - (na ulicy często słyszane w rozmowach , dzisiejszy slang młodzieżowy). 
W każdym języku są słowa , których znaczenie ulega zmianie w zależności od sytuacji w jakiej sie ich używa.

Ostatnio edytowany przez ulkapi (2010-11-02 19:10:04)

Offline

 

#64 2010-11-03 22:16:51

Tarika

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 31
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

senaszel napisał:

Tarika dlaczego myslisz ze Elsa cos wie o podziemiach?

Jest taka scena pod koniec odcinka, Elsa stoi z Paulą i Evelin, które bawią się z Samuelem. Przychodzi Marcos i Carol, zdziwieni, ze dziecko jest z Elsą, a Paula i Evelin mówią,dziecko było na sjeście z Elą i ona przechodziła przez takie duże drzwi. Wtedy Elsa natychmiast zmienia temat i odchodzi. Może to nic, zbieg okoliczności, ale może jednak znaczy.

Offline

 

#65 2010-11-04 08:38:08

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Tarika napisał:

senaszel napisał:

Tarika dlaczego myslisz ze Elsa cos wie o podziemiach?

Jest taka scena pod koniec odcinka, Elsa stoi z Paulą i Evelin, które bawią się z Samuelem. Przychodzi Marcos i Carol, zdziwieni, ze dziecko jest z Elsą, a Paula i Evelin mówią,dziecko było na sjeście z Elą i ona przechodziła przez takie duże drzwi. Wtedy Elsa natychmiast zmienia temat i odchodzi. Może to nic, zbieg okoliczności, ale może jednak znaczy.

hmm, cóż mogę powiedzieć, myślę, że ta scena w tym odcinku została źle przetłumaczona, zauważcie, że w odc. 5 (gdy jest powtórka tej sceny) ten wątek jest przetłumaczony zupełnie inaczej... i szczerze mówiąc sama się już pogubiłam, bo odniosła takie samo wrażenie jak Tarika (po obejrzeniu 4 odc.)


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#66 2010-11-04 15:10:19

 Ruben

Zbanowany

Skąd: BARCELONA///VALENCIA
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 189
Punktów :   -5 

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Mirka napisał:

Tarika napisał:

senaszel napisał:

Tarika dlaczego myslisz ze Elsa cos wie o podziemiach?

Jest taka scena pod koniec odcinka, Elsa stoi z Paulą i Evelin, które bawią się z Samuelem. Przychodzi Marcos i Carol, zdziwieni, ze dziecko jest z Elsą, a Paula i Evelin mówią,dziecko było na sjeście z Elą i ona przechodziła przez takie duże drzwi. Wtedy Elsa natychmiast zmienia temat i odchodzi. Może to nic, zbieg okoliczności, ale może jednak znaczy.

hmm, cóż mogę powiedzieć, myślę, że ta scena w tym odcinku została źle przetłumaczona, zauważcie, że w odc. 5 (gdy jest powtórka tej sceny) ten wątek jest przetłumaczony zupełnie inaczej... i szczerze mówiąc sama się już pogubiłam, bo odniosła takie samo wrażenie jak Tarika (po obejrzeniu 4 odc.)

Z całym szacunkiem dla pani moderator, użyj dziwnego porównania - ale czepiać się Mnie że JA który hiszpańskim posługuję się na co dzień coś źle przetłumaczyłem na polski... No wiesz. To tak jakbys zarzuciła swojej matce, że cię piersią nie karmiła, bo piokarmu nie miała i żądała od niej wyjaśnień kto Cię karmił.
(...)
(...) usunięto treści niezgodne z Regulaminem forum.
Proszę o stosowanie się do Regulaminu forum. Każdy kolejny post niezgodny z Regulaminem zostanie usunięty.

Offline

 

#67 2010-11-05 10:04:20

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Ruben to miło, że darzysz mnie szacunkiem.
Nie mam nic do Twojego tłumaczenia, jednakże powiedziałam, że ta scena różni się od sceny powtórkowej w 5 odcinku i szczerze powiedziawszy to co powiedziała w powtórce Paula (tłumaczenie) było dla mnie bardziej sensowne niż to w 4 odcinku, co nie znaczy, że powinnam się opierać na tłumaczeniu odc.5...
Znając serial nie powinno dziwić to co powiedziała Paula... ale jednak jak dla mnie wątpliwości zostają... więc trzeba będzie poczekać na coś konkretniejszego... mam nadzieję, że w najbliższych odcinkach wszystko się wyjaśni

No i jeszcze dodam różnicę tłumaczeń przy rozmowie Lucasa z Rebeccą... w odc. 4 nic mi to nie mówiło... dopiero przy powtórkach z 5 odcinka, okazało się że Lucas opisywał zajście w lesie...
Wezmę jeszcze raz obejrzę te odcinki i te sceny... możliwe, że coś mi się pomyliło, ale wątpię...


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#68 2010-11-05 10:39:49

Tarika

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-11
Posty: 31
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Ja nie widzę powtórki tej sceny na początku 5 odcinka. Jest inna scena, z tą samą obsadą, ale to zupełnie inna scena.

Offline

 

#69 2010-11-05 12:26:56

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Hmm co do rozmowy z Rebeccą , sprawdziłam dialogi i w odcinku 4 Lucas mówi o czym innym a w odcinku 5 przy powtórkach... łatwo się domyślić o czym mówił, bo jego rozmowa z Rebeccą jest przeplatana scenkami z lasu...
Albo scenarzyści tak się bawią, że dwa razy pokazują niby to samo, a jednak co innego, albo ja sama nie wiem

To samo tyczy się rozmowy dziewczynek z Elsą w obecności Marcosa... więc nie ma co tu dużo mówić, temat uznaję za zakończony... mam nadzieję, że w najbliższych odcinkach wszystko się wyjaśni

Aha i taka mała prośba do Rubena, żeby tłumaczył również te scenki "w poprzednich odcinkach internatu", bo jak widać robi się małe zamieszanie wokół tego... bardzo możliwe, że niekiedy pokazują mimo wszystko co innego i dobrze by było aby te dialogi też były tłumaczone


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#70 2010-11-21 21:52:45

 Fermin 777

Postrach forum

34618902
Skąd: Z Pomorza
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 1226
Punktów :   
WWW

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Mało akcji w tym odcinku ale najlepszy moment to ten w ktorym Marcos dowiedzial sie ze ten maly to jego brat.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT99vmjnw_wsxMomzOMUB5aZz2ueqiN4CSPdLkWsWT4UeRoAuxM6A
http://www.aedes.us/i5/clfrnct.jpg http://inlinethumb19.webshots.com/42002/2041620580104956330S500x500Q85.jpg

Offline

 

#71 2010-11-23 14:59:43

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Jako że ostatnie posty w tym temacie wniosły małe zamieszanie, postanowiłam je usunąć


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#72 2010-11-23 16:59:49

 Calineczka_j

Stały bywalec

2862546
Zarejestrowany: 2010-08-26
Posty: 145
Punktów :   12 

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Mirka: Fajnie, że to usunęłaś, przynajmniej inni tego nie przeczytają i Szanowna Pani Agusiagd nie popsuje im zabawy i fanu z oglądania (mnie np. popsuła)
Agusiagd: takie rzeczy pisz w spoilerach, chyba potrafisz znaleźć odpowiednią zakładkę ...

Offline

 

#73 2011-03-16 13:44:53

 Fermin214

VIP

5435187
Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 301
Punktów :   

Re: Odcinek 4 - Pogrzeb niedoszłej sympatii

Zaczynają denerwować mnie dzieci... Niby się wszyscy przyjaźnią, a jak tylko jest możliwość zrobienia Pauli na złość to Evelyn jest pierwsza... ;/ Poza tym odcinek mi się podobał Zwłaszcza moment, gdy Marcos łączy fakty i dowiaduje się kim jest Samuel
Dziękuję za tłumaczenie

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.abc-naruto.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl www.serverofshinobi.pun.pl www.gniotki.pun.pl