#1 2010-10-31 17:30:45

 Negro4Laguna

Stały bywalec

Skąd: okolice Poznania
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 139
Punktów :   

Seria : OMEN

Omen (ang. The Omen) to amerykańsko-brytyjski horror z 1976 roku wyreżyserowany przez Richarda Donnera. Jest to pierwszy film z serii Omen, ze scenariuszem Davida Seltzera. Wystąpili w nim m.in. Gregory Peck, Lee Remick, David Warner, Harvey Stephens, Billie Whitelaw, Patrick Troughton, Martin Benson i Leo McKern.

Omen uważany jest za film kultowy ze względu na swoją reputację (film dużej wytwórni ze znanymi aktorami), powaga (styl raczej współczesnego thrillera aniżeli bezmyślnej przemocy typowych filmów z gatunku horrorów), a także ścieżkę dźwiękową Jerry'ego Goldsmitha.

Powstał również remake filmu, Omen, mający swoją premierę 6 czerwca 2006.

Film opowiada o dzieciństwie Damiena Thorna, który został zamieniony tuż po porodzie i stał się synem zamożnego dyplomaty (ambasadora Stanów Zjednoczonych najpierw w Rzymie potem w Londynie – ten, obawiając się reakcji żony na wieść o tym, że syn zmarł zaraz po porodzie, zgadza się na zamianę i "adoptuje" chłopca, którego matka zmarła tuż po porodzie. Jego nowa rodzina nie jest świadoma faktu, że mały chłopiec jest potomkiem szatana, biblijnym Antychrystem. Jednakże Damien dorastając (czas akcji filmu to 5 lat) pokazuje, że nie jest "zwykłym" dzieckiem, np. nie choruje, boją się go zwierzęta oprócz psów. Oznaki te są jednak początkowo ignorowane przez rodziców zwłaszcza przez matkę.

Oglądał ktoś z was w piątek Omena wersję z 2006r, albo widział ktoś oryginalne wersję tej serii horroru o dziecku szatana? I czyje uśmiercenie wam się podobało w remaku lub którejś z wersji tego horroru, bo mnie w remaku podobała(uważam że to była najstraszniejsza śmierć w filmie) śmierć tego księdza co go ta kościelna igielica przesztyletowała.... szkoda że żadne z SZATANÓW nazistów z naszego "Internatu" taką śmiercią nie skończy np. Noiret heehe a ma ktoś może fotkę z tą sceną śmierci o.Bernanan z Omena, jak tak to wklejcie proszę w temacie.


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:1y58AKYSu6a3mM:

Primero fue la LUZ y más tarde comenzó a CRIMINES

Offline

 

#2 2010-10-31 18:20:37

Patrrriko

Stały bywalec

5680670
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 186
Punktów :   

Re: Seria : OMEN

oglądałem początek, ale przysnęło mi się (nie z nudów poprostu ze zmęczenia) zauważyłem tylko że ten dziennikarz łudząco przypomina Remusa Lupina z serii o Harrym Potterze


Pain is temporary, glory... lasts forever!

Offline

 

#3 2010-11-01 23:57:17

Keti

Wyjadacz

Zarejestrowany: 2010-08-30
Posty: 285
Punktów :   

Re: Seria : OMEN

Wiesz co? to samo pomyślałam... mam do Lupina słabość bo jakoś podoba mi się wizualnie w filmie XD może to ten sam aktor?

Lubię filmy z tej serii, szczególnie mi się podobała część ostatnia. Niewiele niestety pamiętam bo oglądałam dawno. Dobrze by było kiedyś sobie odświeżyć. Oglądałam w piątek ale usnęło mi się po tej scenie gdy ojciec chłopaka pojechał na cmentarz z tym dziennikarzem. Szkoda T.T ostatnio mi się to wyjątkowo często zdarza.. chyba muszę jakieś witaminki albo coś łykać ;b

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zewip07.pun.pl www.hirshbergiaweerland.pun.pl www.jumpstylebialobrzegi.pun.pl www.tzar.pun.pl www.politologia1gc.pun.pl