#31 2010-10-06 08:33:53

maxx49

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-26
Posty: 5
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Dziekujemy, czekamy na następne odcinki:)

Offline

 

#32 2010-10-06 09:22:11

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Ruben masz rację.


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#33 2010-10-06 09:47:55

kryska

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 5
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Witam, Ja zupełnie nie znam hiszpańskiego więc w kwestii odwzorowania oryginału na polski się nie wypowiem. Wczoraj obejrzałam przetłumaczony pierwszy odcinek serialu wszystko jest zrozumiałe, językowo bo oczywiście akcja się dopiero rozkręca. Bardzo polubiłam ten serial i jak pomyślę że musiałabym poczekać kolejny rok tak jak w przypadku III, i IV serii aż puszczą go w telewizji a i tak nie ma gwarancji że kiedykolwiek puszczą wszystkie serie, to zanim dowiedziała bym się jak to wszystko się skończy to dawno zapomniałabym o co chodziło. Dzięki waszej na pewno czasochłonnej pracy przy tłumaczeniu dla nas odcinków mamy możliwość pasjonowania się tym serialem od początku do końca. Bardzo wam za to dziękuje i na prawdę podziwiam ze wam się chciało:D! Wszystkim co mają jakiekolwiek zastrzeżenia do tłumaczenia powiem grzecznie nie wypowiadajcie się bo wy nie zrobiliście nic więc nie macie też nic do powiedzenia trzeba było pomóc jak jesteście teraz tacy mądrzy!!!!!!  Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki.

Offline

 

#34 2010-10-06 11:56:28

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Właśnie, racja. Ta dłoń tej kobiety...Rebecki chyba, tak?! Jakiś magnetyzm, czy coś.... ;]
Najlepsza sytuacja była jak Hector usłyszał: karetka na dziedzińcu...a oni wracają z akcją do Marcosa, Ivana i spółki, i karetka zjawia się...dopiero za jakieś 5-6 minut. ;D
Ten pogrzeb na początku też był dziwny..bo Fermin, później wchodzi Maria na cmentarz...dobra zmyła.


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#35 2010-10-06 12:04:15

RatedK

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Zapomniałem dodać jeszcze w swoim poście, że wydaje mi się, że ten chłopak, którego zabrała karetka jest spokrewniony z gościem od zajmowania się ogrodem i innymi takimi - wydaje mi się, że to jego syn, bo tak się troszczył o niego a później ze łzami w oczach do samochodu z Hectorem poleciał.

Zgadzam się, też mnie to wkurzyło - karetka na dziedzińcu a tutaj back do Marcosa i Ivana - niby była na dziedzińcu a jednak dopiero wjeżdzała. No i Hector wołający do reszty "wracajcie do środka" - rozumiem, że spieszył do szpitala - ale nie zauważył, że jego podopieczni siedzą w ulewie (która nagle ustała, gdy karetka przyjechała) i przerzucali drewno - i w ogóle, skąd ono się tam wzięło.

Już nie pisząc o tych denerwujących paczkach, jakie przychodzą do internatu - nazywam je "etatowimi paczkami".


chomikuj.pl/dex1986

Offline

 

#36 2010-10-06 13:55:26

kaskakrpacz

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 7
Punktów :   -5 

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

witajcie....a ja powiem tylko tyle odcinek był ok. i nie spodziewajmy sie ze w jednym odcinku dowiemy sie jak najwiecej to by nie miało sensu i nie było by VII sezonow a III,to mi sie w tym filmie podoba ta zawiłosc i niepenosc to mnie nakreca na nastepny odcinek i ogladam z duzymi emocjami kolejny i.t.d....Jesli chodzi o tłumaczenie pełna profesja to nic ze tam brakuje jakis mało istotnych watkow jak ktos miał czelnosc skrytykowac dla mnie ok, napisy nie przelatywały zbyt szybko wiec mozna było sie skupic na wszystkim.....OGROMNE DZIEKI DLA CHŁOPAKOW ZA TYLE TRUDU I POSWIECENIA .....CZEKAMY NA KOLEJNY ODCINEK....POZDRAWIAM


hello

Offline

 

#37 2010-10-06 13:57:19

sha-dow

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 47
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Tak, odcinek jest świetny, nieco inny od tego co znamy z 4 sezonu, ale i tak bardzo ciekawy. Cliffanger na końcu jak zwykle.
Co do Ciebie Ania7727 To nie podciągaj proszę wszystkich amerykańskich seriali pod jedną opinię, poza tym jakby nie patrzeć większość seriali jest amerykańska, a dlaczego to możesz sobie odpowiedzieć sama. A jeśli chodzi o Polskę to w naszym wspaniałym kraju telewizje kupują dobre produkcje (nie tylko z USA) z nienormalnym poślizgiem czasowym albo nie kupują ich ogóle, co jest chore. Za to wszystkie słabe seriale są tanie dlatego tyle ich u nas.  Ja na przykład czasem czytam o jakimś serialu i jak mnie zaciekawi fabuła to ściągam wszystkie sezony i jestem na bieżąco, polecam Ci to samo jak chcesz się przekonać że nie wszystkie seriale amerykańskie są do du.. Nie znam twojego gustu ale osobiście polecam (z aktualnych seriali nie tych zakończonych): Merlin, Supernatural, House M.D. Stargate. (jest tego więcej to tylko przykłady)
Ja w Internat zostałem wkręcony przypadkiem jednak uważam że dorównuje wielu amerykańskim produkcjom (nie licząc dodatkowych aktorów w postaci kamerzystów i dźwiękowców), dodam jeszcze że jest to jedyny nieanglojęzyczny serial jaki oglądam. A jeśli chodzi o szmiry w tv, to nie sądzisz że najbardziej żałosne są nasze rodzime Polskie seriale na które się nie da patrzeć, nie da się ich słuchać, a niektórymi się chce wymiotować? (Są oczywiście wyjątki)


"Gdy kończył opowiadać bajkę,
Héctor zawsze mówił, że moje życie może być bajką najpiękniejszą ze wszystkich.
Trzeba jedynie być odważnym, wierzyć w magię,
i być pewnym, że koniec będzie szczęśliwy."

Offline

 

#38 2010-10-06 17:09:47

 szaba

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Mnie zastanawia w jaki sposób Fermin z tej komnaty się wydostał. No bo jeśli Amelia mu pomogła to albo musiała mieć nadludzką siłę, by go nieprzytomnego wyciągnąć lub też wyprowadziła go, gdy ten był przytomny. W drugim przypadku wiedziałby, że ona jest z "tamtymi". No chyba, że znów coś przeoczyłam.

Offline

 

#39 2010-10-06 17:55:30

Misiu195

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 10
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Sciagnolem odcinek ale niestety nie mam obrazu tylko dźwięk mi odtwarza. Moze ktoś wie co mam ściągnąć lub zmienić w ustawieniach żeby widzieć obraz??

Offline

 

#40 2010-10-06 18:36:18

 kurczak7

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 86
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

to jest w formacie avi czy najlepiej odtwarzac w media player classic, a przynajmnie ja w ty odtwarzam i west wszystko ok. No wlasnie ja tez sie zastanawialam co sie stalo ze fermin z tego wyszedl i jeszcze zdobyli skarby tamtych. ale mam nadzieje ze wyjasnia to pozniej bo sie wkurze jak nie. a co do przytulania sie marcosa i ivana to tez cos nie teges jest:) ogolnie to mam nadzieje ze wiecej sytuacji z ostatnigo odcinka 4 sezonu sie wyjasni bo tak troche przemilczeli rzeczy. Ale narazie jest ciekawie:)

Offline

 

#41 2010-10-06 18:36:22

Ania7727

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 64
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Witajcie. Oczywiście może zbyt się zagalopowałam z tą amerykanską szmirą bo jest pare seriali które mi się podobały i oglądałam. Ostatnimi czasy to był House, wcześniej uwielbiałam ER, podobają mi sie Zdesperowane gospodynie domowe. Polskich seriali nie oglądam w ogóle za wyjątkiem  Barw szczęścia które mają jeszcze sensowne wątki. Internat jest świetnym serialem i też właściwie po raz pierwszy oglądam hiszpański serial. Co do 1 odcinka V to normalnie mnie wnerwia Ivan który wierzy w te kity co mu ojciec wciska. Już wiele razy się przecież przekonał że ojciec to kłamczuch i psychol. Co do wątku nazistowskiego to podoba mi się jako że lubię historię szczególnie II wojna światowa. Pozdrawiam.

Offline

 

#42 2010-10-06 19:15:17

Gereid

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

szaba napisał:

Mnie zastanawia w jaki sposób Fermin z tej komnaty się wydostał. No bo jeśli Amelia mu pomogła to albo musiała mieć nadludzką siłę, by go nieprzytomnego wyciągnąć lub też wyprowadziła go, gdy ten był przytomny. W drugim przypadku wiedziałby, że ona jest z "tamtymi". No chyba, że znów coś przeoczyłam.

Może się ocnkął i zadzwonił po wsparcie. Nie sadze aby grzecznie czekal az ktos przyjdzie go ustrzelic. w koncu swietnie znal droge a drzwi byly otwarte.

Amelia nie jest zła i pewnie dlatego zostawila Carlosa (moze ma nadzieje ze ktos to wszystko w koncu zatrzyma) - robi to pod przymusem i z miłości do brata.

Pozatym Carlos doskonale wie ze Amelia jest z "nimi". przypominam motyw z ptakiem i ukryta kamera.

Offline

 

#43 2010-10-06 19:47:35

L'Internat FR

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-06-22
Posty: 193
Punktów :   21 

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

qartek napisał:

I z innej beczki wydaje mi się, że ilość uścisków pomiędzy Marcosem a Ivanem przekracza niebezpiecznie dużą ilość.

A co myślisz, że będą w końcu mieli ze sobą romans

Offline

 

#44 2010-10-06 22:02:35

 szaba

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 55
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Gereid napisał:

Pozatym Carlos doskonale wie ze Amelia jest z "nimi". przypominam motyw z ptakiem i ukryta kamera.

A no faktycznie! Patrz, jakoś mi to z głowy wyleciało. Dobrze, że skleroza nie boli.

Offline

 

#45 2010-10-07 00:16:52

majka

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 1
Punktów :   

Re: Odcinek 1 - Notatnik doktora Wulfa

Dziękuje bardzo za możliwość oglądnięcia 1odcinka sezonu V) Z niecierpliwością będę oczekiwać na dalszy ciąg ) Dla mnie tłumaczenie było super ..a jeśli ktoś ma inne zdanie to niech nie ogląda albo sam sobie tłumaczy. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.gniotki.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl