#1 2013-10-10 23:31:46

 Cata

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 51
Punktów :   

Hej

Akcja "Napisz coś WIĘCEJ o sobie" świetna, ale dziwnie ciężko jest się opisać

Mam na imię Kasia. Obecnie studiuję na UW, amerykanistykę. Czyli profesorowie po angielsku opowiadają mi o wszystkim co dotyczy USA, no a przynajmniej powinni. 

Od 3 lat mieszkam w Warszawie; miasto jest świetne, ale nie mogę znieść ciągłych korków.

W wolnych chwilach, których mam zdecydowanie za dużo, czytam książki. Praktycznie wszystkie, z naciskiem na dramaty, sci-fi (jak Lem, Diuna), prawnicze powieści z akcją w USA (Jodi Picoult, William Landay), i biografię ludzi, którzy mnie inspirują.

Maluje mangę, piszę wiersze po ang. Uwielbiam też spać, najlepiej po 12h.

Jest ogromną fanką Madonny, poza tym słucham rocka, hard rocka, metalu, np. Rammstein, Nightwish, Linkin Park, Korn. Bardzo chciałabym się nauczyć śpiewać, ale nigdy nie wiem jak/gdzie/... zacząć.

I to by było na tyle, bo chwilowo wyczerpałam wenę odnośnie swojej osoby


Sólo los débiles deben morir
Primero fué la luz y después empezaron los crimenes

Offline

 

#2 2013-10-11 15:00:28

 bronia1393

Moderator

20904674
Skąd: Piotrków
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 777
Punktów :   

Re: Hej

Hej Dzięki, że napisałaś coś WIĘCEJ

Jaka jest twoja ulubiona piosenka Nightwish? Też lubię posłuchać takiego mocnego brzmienia


;******
Forum łączy ludzi ;*** K*

Offline

 

#3 2013-10-12 18:51:37

lovinka

Wyjadacz

Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 247
Punktów :   

Re: Hej

Cześć
Taaak, Warszawa jest pełna korków.. Ale mimo to, uwielbiam ją!
A co do śpiewania, to najlepiej zacząć pod prysznicem
Polecam zajęcia z emisji głosu. Miałam je przez 30h w ramach specjalizacji nauczycielskiej i rzeczywiście są genialne i naprawdę głos się zmienia. Dodatkowo łatwiej usłyszeć, czy ktoś fałszuje -> to był mój największy problem, a teraz jest dużo lepiej. Po ćwiczeniach mój głos się obniżył i lepiej mi się śpiewa niżej niż wyżej. Poza tym możesz się nauczyć jak dbać o głos, by mógł wytrzymać kilkugodzinną pracę przy gromadzie wrzeszczących uczniów Miałam jeszcze ćwiczenia rozluźniające i relaksujące.

Offline

 

#4 2013-10-13 18:27:57

 Cata

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Hej

bronia1393 ciężko jest wybrać tę naj, szczególnie kiedy podobają mi się prawie wszystkie. Chociaż zdecydowanie wolę ich piosenki z Tarją, np. Wish I Had An Angel, Sleeping Sun, Nemo, 7 days to the wolves.
A Ty, której ich piosenki słuchasz najczęściej? I jakich jeszcze zespołów z naszego ulubionego gatunku?

A właśnie pod prysznicem to ja się boję lovinka, bo co jak mi płytniki odpadną od ścian?
Ale kolejnym plusem Wawy, poza teatrami i klubami, jest wszechstronny wybór zajęć. Muszę czegoś takie poszukać jak ta emisja głosu. Ty jak rozumiem miałaś to na uczelni, ale może akurat wiesz o jakiś dobrych namiarach w rozsądnych cenach? Tak, żebym nie jadła tynku ze ścian (z tych z "odpadniętymi" płytkami)


Sólo los débiles deben morir
Primero fué la luz y después empezaron los crimenes

Offline

 

#5 2013-10-13 18:33:30

Justynka89

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 441
Punktów :   

Re: Hej

Też miałam takie zajęcia na uczelni, ale mi akurat nic nie dały


http://static.serialnet.pl/thumbs/gran-hotel.jpg

Offline

 

#6 2013-10-13 20:03:35

lovinka

Wyjadacz

Zarejestrowany: 2013-07-17
Posty: 247
Punktów :   

Re: Hej

Cata napisał:

bronia1393 ciężko jest wybrać tę naj, szczególnie kiedy podobają mi się prawie wszystkie. Chociaż zdecydowanie wolę ich piosenki z Tarją, np. Wish I Had An Angel, Sleeping Sun, Nemo, 7 days to the wolves.
A Ty, której ich piosenki słuchasz najczęściej? I jakich jeszcze zespołów z naszego ulubionego gatunku?

A właśnie pod prysznicem to ja się boję lovinka, bo co jak mi płytniki odpadną od ścian?
Ale kolejnym plusem Wawy, poza teatrami i klubami, jest wszechstronny wybór zajęć. Muszę czegoś takie poszukać jak ta emisja głosu. Ty jak rozumiem miałaś to na uczelni, ale może akurat wiesz o jakiś dobrych namiarach w rozsądnych cenach? Tak, żebym nie jadła tynku ze ścian (z tych z "odpadniętymi" płytkami)

Hahahaha! Niestety namiarów nie mam, bo ja miałam te zajęcia na uczelni. Można poszukać w necie + sprawdzić komentarze.
Póki co, polecam książkę "Sztuka poprawnej wymowy, czyli o bełkotaniu i faflunieniu" Mirosława Oczkosia. Świetna lektura! Kosztuje 30 zł. Masz w niej cz. teoretyczną i praktyczną z ćwiczeniami relaksującymi, oddechowymi, rozluźniającymi i głosowymi. Do książki jest dołączona płyta CD. Jeśli dobrze pamiętam, to książkę można też znaleźć na chomiku. To najlepiej najpierw sprawdź w necie i zobacz, czy Ci w ogóle ona odpowiada

Offline

 

#7 2013-10-14 23:18:12

 bronia1393

Moderator

20904674
Skąd: Piotrków
Zarejestrowany: 2010-04-01
Posty: 777
Punktów :   

Re: Hej

Ajj widzę, że mamy BARDZO podobny gust, piosenki, które podałaś katuje już od dłuższego czasu gwalcąc przycisk play

Ja lubię jeszcze Guano Apes, Breaking Benjamin chociaż tych drugich daawno już nie słuchalam


;******
Forum łączy ludzi ;*** K*

Offline

 

#8 2013-10-15 19:25:55

 Cata

Początkujący

Zarejestrowany: 2013-03-10
Posty: 51
Punktów :   

Re: Hej

Guano Apes, Breaking Benjamin nie znam, więc teraz to ja będę "gwałcić" youtube'a

Jeśli dobrze pamiętam, to jak moja koleżanka przygotowywała się do szkoły aktorskie to kupowała tę książkę Mirosława Oczkosia. Zapytam czy jeszcze ma z płytą, a jeśli nie to dam chomikowi pojeść.


Sólo los débiles deben morir
Primero fué la luz y después empezaron los crimenes

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.serverofshinobi.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl www.gniotki.pun.pl www.zpsb-ekonomia.pun.pl