#16 2011-03-31 15:29:38

 Pysia141192

VIP

5691837
Skąd: Zelów, Bełchatów
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 377
Punktów :   26 
WWW

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Ostatni odcinek... Chyba razem z moim tatą ogłoszę żałobę
Odcinek, jako że ostatni trzeba skomentować... tylko nie wiem od czego zacząć.
A zatem zacznę od początku...
Scena ze "snu" Ivana... aż się wystraszyłam...
Jak powiedział Julii, że musi odejść to myślałam, że się popłaczę... bo ja jak tylko widzę tego aktora, jak coś mu się dzieje to mi się płakać zachciewa...
I ten upiorny Roque... brr!!!
Jak w końcu się obudził to ogarnęła mnie taka radość, że znowu bym wyła... wiem, wiem... ale to jedyny serial na którym płaczę...
Wszyscy tak się cieszyli ... A Marcos z Vicky tak się ściskali... wiem, z radości, ale jakby w końcu zostali razem to nie byłoby tak źle.
Fermin i Maria zaplanowali randkę To by było takie zwyczajne...
Julia chyba pierwszy raz z Ferminem rozmawiała w cztery oczy... dobrze, ze powiedziała mu wszystko zanim Garrido się napatoczył. Feruś naprawdę dobrze ukrył to co wie... Julia i Vicky zresztą też.
Dzieciaki, jak zwykle plączą, latają i wymyślają głupoty... ale że to ostatni odcinek to powiem, że im wybaczam
Ivan - jako świnka morska... jego jako świnkę to nawet afrykańską albo zwykłą hodowlaną bym chciała
Marcos jaką minę miał jak im (Julii i Ivanowi) przerwał ... chyba na powrót polubiłam Marcosa
Amaia jaka odważna się zrobiła... aż Vicky zaczęła grozić...
Heh, ale Feruś wymyślił... spalić szkołę... ale mieli frajdę...
A Julia jaki uśmieszek miała po rozmowie, a raczej krótkiej wymianie zdań pomiędzy Vicky a Torresem
Co ten Hugo robił Rebece? Co za gnojek... ale w końcu dostał to na co zasłużył
A Rebeca była bardzo dzielna, twarda, nie dała się, pomimo tego, że Hugo tak ją torturował... dobrze, że ten żołnierz się zlitował i ją uwolnił... bo kiepsko by było. A jakie aresztowanie przeprowadziła...
Tak w ogóle to Paula nie zna pisma Marcosa?
Nie pomyślała, że powiedziałby jej wcześniej, gdyby miała na niego poczekać...???
wiem, on jest mała, no ale, takie głupoty, które ona robi powinny ją czegoś nauczyć.
A Ruben nawet jakieś dziecko w podziemiach na ręce wziął... ciekawe czy do tej łazienki do wypuścili.
Kiedy Fermin zegnał się z Marią w tunelach, to wyglądało takim, jakby przeczuwał, że coś mu się stanie.
Dobrze, ze Evelyn wyszła po Paulę, bo nawet nikt by się nie skapnął, ze jej nie ma.
Ale Fermin wykiwał Garrido W końcu tylko Superman umie ocalić świat ...
Roque miał dobry pomysł z tym telefonem... śmierć Cayetana czegoś go nauczyła... zawsze zostawiaj dowód, jeśli nie jesteś pewien swojej wygranej
Plan Amaii, trochę kulawy był...  Ale Marcos był zaskoczony, ze Amaia jest zdrajczynią... on to zawsze sobie takie dziewczyny znajduje... wyjątkiem była Carolina.
Paula ugryzła Amaię... a ostatnio ugryzła Rubena... zęby to jej tajna broń.
A to było wiadome, że Amaia nie zabije Pauli, bo przecież Paula jest im potrzebna.
No i Vicky ją załatwiła... Nigdy jej w końcu nie ufała, nie?
Ivan - karateka normalnie No i pokonał mistrza.
Żołnierze celują do wszystkich, a tu Hector na horyzoncie się pojawia... to tak fajnie wyglądało... to się nazywa wejście.
No i w końcu Marcos, Paula i Samuel ponownie spotkali się z mamą...
A Garrido aresztowany
Pierwszą osobą o jaką zapytał Hector była Elsa... myślałam, że o Lucię też zapyta... tak teraz myślę, że Ottox zamordował synka Lucii, Tomasa... nie był im do niczego potrzebny, po jej śmierci.
Julia i Ivan - jedna z dwóch par, która dotrwała do końca. Najfajniejsza para ze wszystkich... na drugim była by Carolina i Marcos, no ale cóż... do końca wierzyłam, że śmierć Caroliny to była mistyfikacja... że może jednak przeżyła...
Śmierć Fermina była końcem... końcem wszystkiego... To dzięki niemu wszyscy przeżyli... dzięki niemu i Rebece...
I ostatnie słowa do Julii... aby opiekowała się nie tylko Marią, ale i Ivanem..
Nie wyobrażam sobie cierpienia ani Marii, ani nikogo innego... Nie wiadomo też co czuła Rebeca... druga z bohaterów... Fermin był dla niej bardzo ważny... był jak rodzina...
No i druga para, która dotrwała do końca - Martin i Rebeca... nawet Lukas chyba już sie pogodził z tym, że są
razem.
Marcos i przyjaciele nie zapomnieli o Carolinie... nie spodziewałam się tego po Marcosie... myślałam, że położył już na niej kreskę...
No i Puszczyk... to chyba naprawdę reinkarnacja Krasnala
W końcu wszyscy razem poszli... jak równi sobie... ramię przy ramieniu... do nowego świata... nowego życia, jakie ich czeka. Wszyscy z ranami, ale w końcu przeżyci... i szczęście chyba już ich nie opuści.

Myślę, że teraz kiedy wszyscy są tak zaprzyjaźnieni, to może zamieszają obok siebie... albo razem, bo nie sądzę, że każde pójdzie swoja drogą... Rebeca, Martin, Lukas, Hector, Sandra, Samuel, Paula, Marcos, Ivan, Vicky, Julia, Maria i Jacinta stworzą jedną wielką rodzinę...
a Evelyn nie może żyć bez Pauli, to pewnie gdzieś w pobliżu zamieszka

Uważam, że śmierć Fermina była niepotrzebna, choć przyznam, że lubię takie zakończenia, gdzie nie wszyscy mają szczęśliwe zakończenie... A teraz Maria została sama... ma Ivana, ale nie sądzę, aby kiedykolwiek była z kimś innym, nawet z Hectorem.. może okazałoby się, że bezpłodność Marii to wymysł, a los zostawił jej niespodziankę...
Nie dowiemy się tego, ale każdy ma prawo snuć domysły i jak w moim przypadku tworzyć dalszą historię...
To była cudowna przygoda, móc przezywać z bohaterami różnego rodzaju emocje... ale każda przygoda kiedyś dobiega końca.

Aktorów grających w tym serialu bardzo polubiłam i już zawszę będę miała ich w pamięci...
Seriale czy filmy w których teraz grają zyskują, bo mają świetną obsadę...

Na pewno jeszcze wiele razy obejrzę ten serial, więc wiem, że nigdy go nie zapomnę....
                                                                                                            A zatem do następnego razu...

Ostatnio edytowany przez Pysia141192 (2011-06-12 21:45:28)

Offline

 

#17 2011-03-31 18:48:22

Justynka89

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 441
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

piękny odcinek, plakałam jak bóbr na koniec!!
I stanowczo protestuje, że to już koniec ;(


http://static.serialnet.pl/thumbs/gran-hotel.jpg

Offline

 

#18 2011-03-31 19:21:53

 K@mil

Administrator

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-07-18
Posty: 363
Punktów :   15 

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

ja również sobie popłakałem , szkoda , że to już koniec
Scenka z Marią , Ferminem , Julią i Ivanem była wzruszająca a zarazem piękna
Spotkanie Sandry z dziećmi cudowne
Wreszcie Ottox poniósł klęskę , Rebeca świetna była w tych ostatnich scenach.
Hugo - spalony , dobrze mu tak
Amaia - wredna pijawka , doigrała się
I ten tekst Pauli na sam koniec taki śliczny
Szkoda, że niektórych wątków nie dokończono , i też jestem za tym , żeby stworzyli taki choćby 30 minutowy odcinek pokazujący dalsze losy naszych bohaterów
Ten serial od początku pokochałem i moja fascynacja nim trwała do ostatniego odcinka .
Szkoda, że w Polsce nie był dobrze promowany, bo zasługiwał na wiele .
Kązdy odcinek mnie ciekawił , był interesujący. El Barco to już nie to samo , też nawet ciekawe , ale według mnie Internatu nic nie przebije
Cieszę , się , że BYLIŚCIE I PISALIŚCIE na forum Bez was, to forum nie istniało by tyle czasu , a istnieje prawie 2 lata (w lipcu miną 2 lata) , może jeszcze komuś będzię się chciało tutaj zaglądać
MODEARATOROM również wielkie podziękowania, że ogarniali forum
Ja to planuje, w wakacje obejrzeć Internat jeszcze raz od samego początku ,bo na pewno jest tego WART
Dziękuję TŁUMACZOM , za napisy do sezonów V-VII , bo bez WAS , czekalibyśmy jeszcze z 2 lata na wyemitowanie ostatniego odcinka   WSZYTKIM WIELKIE DZIĘKI I DO ZOBACZENIA

http://img696.imageshack.us/img696/5712/muchasgracias.jpg
http://img26.imageshack.us/img26/5883/hastaluegodemikymouse.gif
BYLIŚCIE,JESTEŚCIE I MAM NADZIEJĘ,ŻE BĘDZIECIE
i dla super moderatorek specjalne podziękowania
http://img535.imageshack.us/img535/4613/graciasvf.gif


"Tylko słabi muszą umrzeć . . . "       
http://img215.imageshack.us/img215/4711/elinternado.jpg

Offline

 

#19 2011-03-31 20:36:27

sakurcia1994

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2011-02-10
Posty: 9
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Ja też własnie obejrzałam ostatni odcinek. Bardzo mnie wzruszył i czuję niedosy... Mam pytanie : czy ktoś zna tytuły piosenek, które były na samym końcu  ???

Offline

 

#20 2011-03-31 20:38:35

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

sakurcia1994 napisał:

Ja też własnie obejrzałam ostatni odcinek. Bardzo mnie wzruszył i czuję niedosy... Mam pytanie : czy ktoś zna tytuły piosenek, które były na samym końcu  ???

Wszystkie pisoenki i muzyke z serialu masz w watku muzyka

To może jak już wstawiałam posta to od razu dodam coś od siebie

Więc osobiście mi sie nie podobał ten odcinek, zawiodłam się   najgorsze wg mnie było to że jeszcze w ostatnim odcinku musieli zabić jedną z głównych postaci
A tak szczegółowo to odcinka już nie pamiętam bo dawno go widziałam, ale zakończenie serialu takie... nie bardzo dokończone jest bo idą tam sobie tą dróżką ale co dalej? nie ma...
Powinno byc jeszcze jakieś podsumowanie, np 3 miesiące później... albo coś w tym stylu

Ostatnio edytowany przez paulax5 (2011-03-31 20:42:47)

Offline

 

#21 2011-03-31 22:19:53

 Fermin214

VIP

5435187
Zarejestrowany: 2011-02-11
Posty: 301
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

DZIĘKUJĘ TŁUMACZOM ZA TRUD WŁOŻONY W TŁUMACZENIE INTERNATU! ;* DZIĘKI WAM MOGŁAM OBEJRZEĆ DALSZE CZĘŚCI INTERNATU, ZA CO JESTEM BARDZO WDZIĘCZNA ;*

Zbierałam się długo do tego odcinka i niestety się zawiodłam... Przede wszystkim cieszę się, ze udało im się wyjść z tego Internatu. Ale (zawsze musi byc jakieś ale ) jak ten wstrętny Garrido mógł zabić mojego ulubionego bohatera ;( Biedna Maria ;/... Pół odcinka przepłakałam przez to... Cóż Roque chociaż na końcu się do czegoś przydał, bo mimo to swoich win nie odkupił...
Może Vicky i Marcos w późniejszym czasie coś połączyło, w końcu tyle razem przeżyli...
Najbardziej mnei ucieszyła śmierć Hugo i Amai (brawa dla Iwana i Vicky )
I Hector z Sandrą w koncu się spotkali, teraz będą mogli stworzyć rodzinę... ;D
Evelyn mnie denerwowała jak zwykle zresztą, te dzieciaki mnie drażniły...
Spodziewałam się, że choć pokażą co będzie później a tu niestety nic ;/

Ja już zaczęłam ogladac Internat od nowa, bo niektóre wątki już zapomniałam ;/

Offline

 

#22 2011-04-01 01:12:27

 Calineczka_j

Stały bywalec

2862546
Zarejestrowany: 2010-08-26
Posty: 145
Punktów :   12 

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Właśnie obejrzałam ostatni odcinek i do tej pory ryczę ... że już koniec
To jest serial the best ever i nigdy już chyba nic go nie przebije - chociaż ja oglądałam akurat w swoim życiu wiele to nigdy nie byłam na żadnym forum i tak się nie zaangażowałam emocjonalnie

Co do fabuły, to powiem tylko (pewnie głupio to zabrzmi), że chociaż bardzo lubiłam Fermina, to dobrze że umarł właśnie on. Jakby przeżyli wszyscy to by było zbyt lukierkowo, a jego ciągłe zmartwychwstania już mnie nieco męczyły. I ciągle się pchał tam gdzie nie powinien. Trzeba było sobie już dawno odpuścić, a tak to niestety trochę się o to prosił... wiem, wiem superbohater itp.

W ogóle ze wszystkich śmierci w całym serialu najbardziej było mi szkoda Amelii.

Trochę też czuję pewien niedosyt - mogliby pokazac dalsze losy (np. po kilku latach) - moja wizja: Maria z Hectorem (tak od początku, jeszcze zanim był Fermin mieli się ku sobie i tak mi jakoś pasowali do siebie), oczywiście Martin i Rebeca + Julia i Ivan to wiadomo, Victoria ma swojego żołnierza, tylko Marcos biedny sam został. Szkoda że ta Amaia się okazała zła. A drugi niedosyt to z powodu niedokończonych wątków, jak chociażby co dokładnie się stało z Lucią, Noiretem, kilka innych których już nawet sama nie pamiętam + pocałunek Pauli i Lucasa (ten wyśniony, hehe).


A podsumując chciałam jeszcze raz, ostatni już chyba podziękować tłumaczom za ich pracę, trud, cierpliwość oraz fakt że zostali z nami do końca i bez żadnych cyrków dokończyli to, co zaczęli. Taką pracę i takich ludzi na prawdę cenię. Dziękuję!!!

Offline

 

#23 2011-04-01 08:44:02

 qwerasdfzxcv

Nowicjusz

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2010-09-07
Posty: 10
Punktów :   -1 

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

hmm po pierwsze WIELKI SZACUN ZA TŁUMACZENIE. chyba się zacznę sam uczyć

szkoda że się skończyło ale nie ma co się smucić

ważne że mam całość zgraną i mogę sobie jeszcze raz od początku zobaczyć, pewnych wątków się nie pamięta i na pewno warto jeszcze raz zobaczyć.

Pozdrawiam i może teraz "STATEK" )


Prawda to coś pomiędzy kłamstwem a tajemnicą

Offline

 

#24 2011-04-01 11:22:56

 Pigusia

Extra VIP

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 409
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

To już jest koniec nie ma już nic..  ;(

Jak zawsze płakałam, śmiałam się i przeżywałam.
Osobiście koniec mi się nie podobał wszyscy poszli w lesie w jedną stronę i Fin. 
Wiele wątków nie zostało wyjaśnionych.

Wielkie DZIĘKUJĘ i Szacun dla Tłumaczy!!!


http://www.antena3.com/clipping/2010/10/19/00241/24.jpg

Offline

 

#25 2011-04-01 12:44:18

 ogonek

Początkujący

2684041
Skąd: krk
Zarejestrowany: 2011-02-04
Posty: 71
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Po obejrzeniu ostatniego odcinka czuję niedosyt.. Ja chcę jeszcze! Szkoda Fermina, ale scenę z jego śmierci uważam za jedną z fajniejszych w odcinku. Podobały mi się też negocjacje z żołnierzami i niepewność komu uwierzą.
Wielkie dzięki dla tłumaczy, zrobiliście świetna robotę!


Ola walczy o chustę prosimy o codzienne klikanie

Offline

 

#26 2011-04-01 17:27:36

 ar33p

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 85
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

wielkie dzieki L`internat fr i ulkapi za tlumaczenia. jestescie super. zwlaszcza, ze jak juz calineczka j pisala, zostaliscie do konca i dokonczyliscie tlumaczenia bez zadnych, zbednych cyrkow. pozdrawiam. szacun

Ostatnio edytowany przez ar33p (2011-04-01 17:28:29)

Offline

 

#27 2011-04-01 18:29:09

Justynka89

Moderator

Zarejestrowany: 2010-07-19
Posty: 441
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Ja czekam do wakacji i zabieram się za serial kolejny raz Niestety, to już nie będzie to samo, nie będzie tego napięcia, ale na pewno warto


http://static.serialnet.pl/thumbs/gran-hotel.jpg

Offline

 

#28 2011-04-01 19:20:52

 ar33p

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 85
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

ja tam zaczalem od poczatku i jestem  juz w polowie 3. sezonu

Offline

 

#29 2011-04-01 22:13:58

 Ragvien

Nowicjusz

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-10-05
Posty: 45
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

A czy zauwazyliscie, ze sny Lucasa nie spelnily sie? Tzn. nie pokazali ich: pocalunek Lucasa i Pauli oraz jak on widzial Hectora w sali, gdzie bylo pelno krwi -.-

PS: No wlasnie, ostatni odcinek... smutne, bo jakby bylo to takie jak do tej pory, to mogloby miec 100+ odcinkow wedlug mnie. Szczerze mowiac to chcialo mi sie plakac po obejrzeniu tego odcinka i nie dlatego, co sie tam stalo, tylko dlatego, iz to juz koniec, bo drugiego tak cudownego, wspanialego serialu nie bedzie - on byl inny od wszystkich, byl wyjatkowy, ot co.

Ostatnio edytowany przez Ragvien (2011-04-01 22:17:31)

Offline

 

#30 2011-04-01 22:40:54

 ar33p

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 85
Punktów :   

Re: Odcinek 15 - Koniec ;)

Ragvien napisał:

A czy zauwazyliscie, ze sny Lucasa nie spelnily sie? Tzn. nie pokazali ich: pocalunek Lucasa i Pauli oraz jak on widzial Hectora w sali, gdzie bylo pelno krwi -.-

PS: No wlasnie, ostatni odcinek... smutne, bo jakby bylo to takie jak do tej pory, to mogloby miec 100+ odcinkow wedlug mnie. Szczerze mowiac to chcialo mi sie plakac po obejrzeniu tego odcinka i nie dlatego, co sie tam stalo, tylko dlatego, iz to juz koniec, bo drugiego tak cudownego, wspanialego serialu nie bedzie - on byl inny od wszystkich, byl wyjatkowy, ot co.

nie spelnily sie, bo to pewnie kolejne niedopatrzenie w rezyserce, ale mniejsza o to-to i tak najlepszy serial. piszecie, ze dla Was serial moglby trwac dalej.  no moglby, ale czy chcecie kolejny niekonczacy sie tasiemiec z bardzo naciaganymi watkami, ktore stawalby sie coraz nudniejsze? dobrze, ze juz sie zakonczyl, dobrze ze pozostal lekki niedosyt, bo ja sobie nie wyobrazam kolejnej mody na sukces. a zakonczenie moze sobie kazdy wymyslic

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.serverofshinobi.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl