#1 2011-03-13 21:55:48

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

GRA- forumowa mafiia- V edycja

UWAGA!Nowe Zasady. Przeczytaj Zanim Weźmiesz Udział W Grze!
osoba nadzorująca grę : paulax5 (oraz) pomaga daglas89


Opracowały: paulax5 (Paulina) i daglas89 (Sylwia)


ZASADY


1. WSTĘP

„Mafia” jest grą znaną, popularną jednak raczej „na żywo”, kiedy większa grupka osób zbierze się w jednym miejscu. W tej odmianie gra rozłożona jest często na kilka dni, w zależności od zasad. Istnieje jednak jej odmiana przeznaczona na fora i grupy dyskusyjne.

2. ZAŁOŻENIA

Zacznijmy od założeń fabularnych Mafii, które we wszystkich możliwych jej rodzajach pozostają niezmienne. Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Miasteczka, które do tej pory żyło swoim własnym, mozolnym życiem i nic nie było w stanie zakłócić jego spokoju. Wszyscy pracowali i żyli w zgodzie… do czasu. Niedawno jednak pojawiła się tu bezwzględna, żądna krwi mafia. Mieszkańcy są świadomi zagrożenia, jednak nie mają pojęcia, kto tak naprawdę jest mordercą. Może być nim gruby i brzydki sąsiad Edmund albo twoja najlepsza koleżanka – Kunegunda. Dlatego właśnie nie można ufać nikomu, a zabójcą może okazać się najspokojniejszy i teoretycznie najmilszy człowiek w mieście.

3. ZASADY

Uczestnicy gry są właśnie takimi „mieszkańcami”. Przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymują oni informacje od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Info to może być wysłane na kilka sposobów (gg, mail, pm). Na tym forum mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, więc raczej nie będzie problemów. W ten sposób każdy uczestnik może stać się jednym z czterech typów postaci: zwykłym, szarym mieszkańcem, bezwzględnym mafiosem,  dociekliwym detektywem lub zbawicielem. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie , ale jak już wspomniane zostało wcześniej – mordercą może być każdy, więc radzę jednak wstrzymywać się, przynajmniej na początku, z rozpowiadaniem wszystkim swojej roli.


Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia MG rozdaje role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Tego samego dnia, akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi (przy 10 osobach jest ich dwóch, powyżej 15 MG może zwiększyć te liczbę) przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto (czyli cała grupa, łącznie z detektywem i mafiosami) zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Wszyscy jednogłośnie dochodzą do wniosku, że należy za wszelką cenę wytropić zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość na własną rękę, Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) linczuje na forum osobę, poprzez posta zawierającego nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy wszyscy oddadzą głosy (lub wybije 20:30), następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. Jeśli ktoś nie zagłosuje, to za pierwszym razem uważane jest to za głos na samego siebie. Jeżeli sytuacja się powtórzy, gracz "popełnia samobójstwo". Jeśli głosy zostaną równo rozłożone na dwie osoby lub więcej MG losuje, która z tych osób odpada z gry. MG podaje do ogólnej wiadomości kto zostaje zlinczowany, informując jednocześnie miasto, jaka była rola tej osoby w rozgrywce. Tego samego dnia, tyle że odrobinę później, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę…. W kolejnym ponownie głosowanie mieszkańców i jeszcze jedna osoba odpada… Cykl ten powtarzany jest do czasu, kiedy wystąpi jedno z możliwych zakończeń.

Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem i zbawicielem przede wszystkim, gdyż to oni najbardziej jej zagrażają.

Warto jeszcze wspomnieć o roli detektywa i zbawiciela.

Detektyw-osoba, której przypadnie odgrywanie tej postaci, ma takie same prawa jak zwyczajny mieszkaniec. Może więc uczestniczyć w głosowaniach i typować potencjalnych mafiosów. Poza tym ma jednak dodatkową umiejętność. Detektyw może bowiem o drugiego dnia, pytać się raz dziennie MG o tożsamość wybranej przez siebie osoby. Mistrz Gry zaś mówi mu, czy dana osoba jest mieszkańcem, czy też żądnym krwi mordercą. Detektyw może z ta wiedzą zrobić wszystko, co mu się podoba. Należy jednak pamiętać, że właściwie każdy może się podać za detektyw a i powiedzieć: „Słuchaj, dowiedziałem się, że XXX jest w mafii”. Poza tym ujawnienie się może się okazać dla niego pewną śmiercią (wszakże mafia będzie się chciała go pozbyć w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie detektyw jest dla nich najbardziej niebezpieczny). Dodatkowo, jeżeli osoba wskazana danego dnia przez detektywa jest mieszkańcem, a mafia tego samego dnia będzie chciała zabić ową osobę, będzie ona chroniona prze detektywa i nie zginie. Na tej samej zasadzie detektyw może dwukrotnie wskazywać sam siebie, w wyniku czego będzie chroniony przed mafiosami, ale nie będzie w stanie pomóc miastu w wytropieniu morderców.

Zbawiciel-osoba, która nim będzie ma takie same prawa co do głosowania jak pozostali mieszkańcy. Jednak ma jeszcze możliwość wskrzeszenia osób wyeliminowanych przez mafie, ale ma tylko dwie takie szanse wiec musi je dobrze wykorzystać. W tym celu pisze wiadomość do Mistrza Gry i podaje mu jaka osobe chce wskrzesic. Osoba taka wraca do gry i ma takie same prawa co przed odpadnięciem z niej. Jeśli osobą wskrzeszoną był detektyw to on także ma takie same prawa i umiejętności co przed jego odpadnięciem, więc gdy zbawicielowi uda się przywrócić detektywa do życia, gdy ten odpadnie działa to oczywiście na korzyść mieszkańców. Osoba będąca zbawicielem może o tym poinformować innych graczy ale musi pamiętać, że mafii będzie na niej zależało bardziej niż na zwykłym mieszkańcu dlatego warto więc o tym nie wspominać.

4. PRZEPISY

1. MG bierze udział w grze ale nie głosuje razem z innymi mieszkańcami i nie rzuca swoich podejrzeń w fabule.

a) W realiach formowych można od razu ustalić godziny głosowań mieszkańców, typowań mafii i detektywa. Moje propozycje są następujące: mieszkańcy oddają swoje głosy do godziny 20:50 [max.5 mi opóźnienia.] każdego dnia; detektyw podaje nick osoby, którą chce sprawdzić do godziny 21:05, zaś mafia typuje delikwenta do morderstwa do godziny 21:15. W ten sposób podsumowania dnia możecie wyczekiwać po 21:30.

b) .Kontaktowanie się nie jest zabronione, każdy może to robić na własne ryzyko jednak MG tego nie poleca, ponieważ nigdy nie można być pewnym z kim się pisze.  Zawsze istnieje możliwość nie odpisywania tej osobie lub poproszenie jej że nie chcesz się z nią kontaktować.

c) Zakaz wysyłania screenów od Mistrza Gry.

d) Osoba która zgłosi się do gry jest zobowiązana do pisania 1-2 postów dziennie.  Sensownych które coś wnoszą do gry, powinny zawierać przynajmniej 5-6 zdania. A nie oddanie tylko głosu.

e) Osoba która zgłosiła się do gry  a nie napisze nic przez 3 dni zostaje wyeliminowana z gry na własne życzenie.

f)Gdy oddajemy głos na kogoś musi być uzasadnienie dlaczego to robimy , tak samo przy zmianie głosy musi być uzasadnienie.

g) Masowe zmienianie głosu nie będzie akceptowane przez MG.

h) Swoje głosy oddajemy do godziny 20:50 [max.5 min spóźnienia  będzie tolerowane.] . Głoś musi być pogrubiony. Zmiana głosu pogrubiona i oznaczona kursywą 

i) Zostanie utworzony specjalny Wątek z komentarzami dla osób które odpadły i mają coś do powiedzenia. Reszta też może się tam wypowiadać na temat przebiegu gry.

j) Mistrz Gry  pozwala wypowiadać się ChatBox i prowadzić rozmowy w nim na temat gry a dodatkowo zostanie utworzony  specjalny wątek w grze. 

k) Na czas rozgrywki Mistrz Gry prosił by uczestników o zmienienie swoich Avatarów lub Sygnaturek na zdjęcie granej postaci.

l) MG wprowadza system ostrzeżeń, w którym każdy może dostać 3 ostrzeżenia, a za 4 wylatuje z gry.
- Kłótnia w grze.
-Obrażanie drugiego uczestnika gry.
-Nie pisanie postów w grze, itp. rzeczy.

Offline

 

#2 2011-03-13 21:57:13

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Chętne Osoby Które Zgłoszą Się Do Gry Proszone Są  O Podanie Imię Postacie Którą Chcą Grać, Oraz Ciemnego Koloru Którym Będą Pisać W Fabule.


Tu podaje link do kolorów : => http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w

Proszę o podanie kodu [# i sześciu Cyfr] lub nazwy tego koloru.


[size=16]Wolne Postacie:


Męskie

1.Marcos,
2.Ivan,
3. Roque,
4.Ruben,
5.Caytano,
6.Hector,
7.Fermin,
8.Martin.
9.Lucas,
10.Hugo,
11.Jacques,
12.Mario,
13.Andres,
14.Saul,
15.Curro
16.Fernando,
17.prucznik Garrdio.
18.Camillo,
19.Pedro,
20.Toni,
21.Mateo.

Damskie:

1. Carolina,
2. Victoria,
3. Julia,
4.Amaia,
5. Maria,
6.Elsa,
7.Jacinta,
8.Paula,
9. Evelyn,
10.Amelia
11.Rebeca,
12.Lucia,
13.Alicia,
14.Sandra,
15.Nora.
16.Clara.

________________________________________________________________________________________


Piąta Edycja Gry MafiaLista uczestników:1.Larita(Maria) - Różowy.
2.Bazyl - (Camilo) - Ciemno Zielony.
3.Shiift - (Ivan) - Czerwony.
4.Pysia141192 (Amelia) - Indygo
5.niusia_88 - (Elsa) - Ceglasty
6.sirdarius64 - (Rebeca)- Malachitowy.
7.andzia119 - (Victoria) - Brązowy.
8.Julia25 - (Sandra)- Zielony.
9. el matador - (Saul) - ?
10.Oranjezicht - (Lukas) -Kawowy.
11.Kaspers10 - (Fermin) - Koniakowy.
12.olii.podskocz mi. - (Carol)
13.Pablo - (Noiret) - Ciemno niebieski
14.jenny - (Julia)     
_______________________________________________________________


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpghttp://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#3 2011-03-13 21:57:28

 Larita

Forumowy prowokator

7416983
Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 813
Punktów :   13 

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Rezerwuje Marie i kolor PINK


"Mamy żółte serca, w których płynie czarna krew!"
Skra Bełchatów <3

http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png

Offline

 

#4 2011-03-13 21:59:08

 Bazyl

Początkujący

1765973
Zarejestrowany: 2010-10-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Camilo  i kolor ciemnozielony


"Nie interere, bo kici kici" ave! =D
http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png

Offline

 

#5 2011-03-13 22:00:38

 Shiift

Mistrz

13281205
Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1034
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Ja rezerwuje Ivana i color red


Pamiętaj: Nigdy łapczywie nie żryj kiełbasy bo ci zaszkodzi!

Offline

 

#6 2011-03-13 22:11:18

 Pysia141192

VIP

5691837
Skąd: Zelów, Bełchatów
Zarejestrowany: 2010-10-14
Posty: 377
Punktów :   26 
WWW

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

A ja Amelię i kolor Indygo

Offline

 

#7 2011-03-13 22:43:19

 sirdarius64

Stały bywalec

9508458
Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 183
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Czemu Rebeca jest zakreślona a nikt jej nie zarezerwował? W takim wypadku ja chcę być (Rebeca) - Malachitowy. Jeżeli nie moge to dajcie mi znowu Amaie

Offline

 

#8 2011-03-13 23:08:19

 andzia119

Wyjadacz

32454256
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 291
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Vicky kolor Brown


http://img855.imageshack.us/img855/3006/synatura.jpg

Offline

 

#9 2011-03-14 06:37:30

 Julia25

Moderator

4987041
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 1165
Punktów :   14 
WWW

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Sandra jak zwykle.

Ostatnio edytowany przez Julia25 (2011-03-14 06:37:38)


Zapraszam na chomiczka
http://chomikuj.pl/Nadkomisarzhttps://lh4.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObWNv8_qI/AAAAAAAAAZQ/t7xEgIslZls/Obraz_hrrqrns.jpghttps://lh5.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObSyUS4qI/AAAAAAAAAZM/TxOY-TwQK6I/4_hrrqrxa.jpg

Offline

 

#10 2011-03-14 15:31:30

wiedźma

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2011-03-13
Posty: 9
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

wiedźma - Julia - Zieleń wiosenna

Ostatnio edytowany przez wiedźma (2011-03-14 15:32:15)

Offline

 

#11 2011-03-14 15:36:42

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Saul kolor czarny może być ;p


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

#12 2011-03-14 16:41:19

 Oranjezicht

Stały bywalec

Skąd: Wrocław/Gżira (MTL)
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 173
Punktów :   15 

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

jak zwykle Lucas i kolor kawowy


http://img156.imageshack.us/img156/6001/beztytuupqh.jpgKlieb raqda la tqajmux

Offline

 

#13 2011-03-14 18:08:49

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

wiedźma napisał:

wiedźma - Julia - Zieleń wiosenna

  Kolejna Larita! 

Jednak tym razem jak jestem moderatorem i widze wasze IP nie dam się tak wciagnąć i dobrze wiem ze to jest drugie konto Sindarius64 wiec przykro mi ale "wiedźma" Nie bedzie grała

Czy Was nic nie nauczyła tamta sytuacja???
Yon Gonzales- 2 konto Larity zostało zbanowane i uwierz mi sindarius64 ze zamierzam po prosić o zbanowanie tego konta. Bo co jak co konta 2 ale zeby grać na 2 fronty to już przegięcie!!!

Wiecej nie zamierzam sie wypowiadać na ten temat bo chyba wszystko było już powiedziane przy takiej ostatniej akcji.

Offline

 

#14 2011-03-14 18:33:28

 sirdarius64

Stały bywalec

9508458
Skąd: Starachowice
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 183
Punktów :   

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

haha, nie ładnie Larita:) no sory, ale w regulaminie nie widziałem że nie można grać na 2 fronty;) brawa dla pauli za czujność, dobry modelator;)

Offline

 

#15 2011-03-15 14:26:52

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: GRA- forumowa mafiia- V edycja

Nie ładnie tak oszukiwać D


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.digitalworlpl.pun.pl www.poke-sinnoh.pun.pl www.fantasty-game.pun.pl www.rafclan.pun.pl www.ratunkiur.pun.pl