#1 2009-08-20 17:55:24

 K@mil

Administrator

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2009-07-18
Posty: 363
Punktów :   15 

Serial : NAZNACZONY

Naznaczony - polski serial telewizyjny, którego premiera planowana jest na 9 września 2009 roku w telewizji TVN. Będzie emitowany w każdą środę o godzinie 21:30.

Serial pokazuje losy głównego bohatera Tadeusza Krala, skromnego nauczyciela matematyki. To typowy facet, bardzo zakochany w swojej żonie Milenie oraz przykładny ojciec Natki, która jest jego oczkiem w głowie. Życie głównych bohaterów wydaje się być ustabilizowane, ale do pewnego momentu - do dnia, kiedy Tadeusz spotyka tajemniczą postać nieznajomego. A jego żona i córka cudem ocaleją z katastrofy na morzu. Spotkanie z nieznajomym powoduje powrót wspomnień z przeszłości, którą Tadeusz za wszelką cenę chce wymazać z pamięci. Kral wie, że musi zapłacić za swój błąd sprzed lat, ale jednocześnie zrobi wszystko, aby uchronić rodzinę przed złem. Tadeusz wraz z rodziną będą musieli stawić czoła tajemniczej postaci nieznajomego, który niesie ze sobą śmierć, tajemnicę i zniszczenie. Jest emanacją zła, które przybrało postać starszego mężczyzny przemierzającego Ziemię w poszukiwaniu zła w ludziach, którym się żywi. Kral, aby uchronić swoją rodzinę, będzie musiał przeprowadzić śledztwo zmierzające do wyjaśnienia fenomenu nieznajomego i pokonać go.

# Piotr Adamczyk - Tadeusz Kral,
# Anna Dereszowska - Milena Kral,
# Julia Wróblewska - Natka, córka Mileny i Tadeusza Kralów

Zapowiada się ciekawie:
http://www.youtube.com/watch?v=gOL5vrNs_fQ

Ja na ten serial czekam już od dawna,mam nadzieję że będzie dobry ;D

Naznaczony - na taki serial czeka Polska (recenzja)

Przybyłyśmy (relację z konferencji przeczytacie tutaj) i zobaczyłyśmy. Kaja i ja mogłyśmy obejrzeć pierwszy odcinek nowego serialu TVN zatytułowanego ''Naznaczony''. Jego twórcy zapowiadają, że to nowatorski projekt, jakiego jeszcze nie było w telewizji. I wiecie co? Chyba mają rację!

Uwaga, zdradzam pewne szczegóły fabuły (spoilery), choć postaram się nie odbierać wam przyjemności z oglądania - telewizja pokaże ten odcinek 9 września o 21:30.


Symbolicznie

To miało być ''polskie Z Archiwum X''. Nic z tych rzeczy. ''Naznaczony'' łączy co prawda prawdziwe, przyziemne życie i zjawiska, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć, ale to zupełnie inna produkcja. Jak reklamują twórcy, jest to ''niezwykła historia człowieka, który dopiero w obliczu niebezpieczeństwa pozna siłę swojego charakteru''. Pierwszy odcinek pozwala mieć nadzieję, że wreszcie doczekaliśmy się dobrego polskiego (to autorski scenariusz) serialu, na który warto zwrócić uwagę.

Może temu serialowi bliżej do... ''Lost''? Mamy w nim w każdym razie jakieś dziwne symbole runiczne, tajemnicę i ludzi, którzy muszą stawić czoła czemuś potężniejszemu od nich, na co nie są przygotowani i czego nie można pojąć.


Tajemniczo

Pierwszy z trzynastu odcinków jest zatytułowany ''Nieznajomy''. Poznajemy w nim na początku rybaka Puchalika (w tej roli Andrzej Grabowski), który na Bałtyku spotyka Nieznajomego. Nie zdradzę wam, co się stało, ale wiedzcie, że zrobiło to na Puchaliku takie wrażenie, że boi się odtąd wypłynąć na morze. Zostanie jednak do tego zmuszony... ale po kolei.

Głównym bohaterem serialu jest nauczyciel matematyki Tadeusz Kral (Piotr Adamczyk), który wiedzie szczęśliwe życie u boku żony Mileny (Anna Dereszowska) i córki Natki (Julia Wróblewska). Pewnego dnia wyruszają nad morze, by popłynąć w rejs. Akcja płynie na początku dosyć wolno, jedyne co może niepokoić widza to muzyka. Twórcy scenariusza z Bartoszem Kurowskim na czele powoli budują klimat zagrożenia.

W ostatniej chwili okazuje się, że mężczyzna musi wracać do Warszawy, więc schodzi ze statku. I w tym momencie zaczyna się robić niebezpiecznie i coraz bardziej tajemniczo. Potem jest wypadek samochodowy, sztorm i katastrofa na morzu, a także groźby Nieznajomego rzucone pod adresem głównego bohatera, który dowiaduje się, że nadchodzi czas zapłaty za grzechy. Za jakie? Tego nie dowiadujemy się w pierwszym odcinku. Na szczęście. Już bałyśmy się z Kają, że w ostatnich minutach zobaczymy flashback i poznamy tajemnicę Tadeusza. Być może twórcy odkryją ją przed nami w kolejnych częściach. I ja poczekam z chęcią - niecierpliwie - na kolejny odcinek.


Efektownie

Jak to wszystko się ogląda? Naprawdę nieźle. Kilkadziesiąt minut mija niepostrzeżenie. ''Naznaczony'' to produkcja, która kosztowała duże pieniądze - i to widać. Efekty specjalne robią wrażenie, szczególnie scena rozgrywająca się na morzu wśród burzy. Widziałam ujęcia niczym z ''Gniewu oceanu''. Potem okazało się, że takie skojarzenia nie są bezpodstawne - za efekty specjalne oprócz polskich twórców odpowiadał m.in. specjalista, który pracował przy tym filmie.

Widać w tym odcinku także rękę Katarzyny Adamik - córki Agnieszki Holland, która razem z nią współreżyserowała jeden z ciekawszych polskich seriali ostatnich lat - ''Ekipę''. Realizacja stoi na bardzo wysokim poziomie. Adamik zajmuje się nie tylko reżyserią, jest także storyboardzistką (rysuje scenorysy filmowe, takie komiksy ułatwiające później pracę reżyserom czy kamerzystom). Być może w dużej mierze dzięki temu potrafi pokazać opowiadaną historię w ciekawych ujęciach.


Niedoskonale

Oczywiście można przyczepić się do kilku rzeczy - choćby do mało prawdopodobnego rozwiązania sprawy katastrofy podczas sztormu (ponad 100 osób na pokładzie promu, a ocalały akurat żona i córka Tadeusza, odnalezione przez kuter Puchalika z Tadeuszem na pokładzie) czy braku humoru. O ile np. w ''Lost'' mamy Hurley'a, który wprowadza często odrobinę oddechu i żartu, w ''Naznaczonym'' taka postać (jeszcze?) się nie pojawiła. W pierwszym odcinku jedynym momentem, w którym można było się uśmiechnąć, była scena w barze pełnym rybaków. Na dłuższą metę to trochę za mało.

Mimo pewnych (naprawdę tylko kilku) wad, ''Naznaczony'' zrobił na mnie duże wrażenie. Przyznam, że przed zobaczeniem tego odcinka bałam się trochę o aktorów - czy Piotr Adamczyk jest w stanie zagrać ''zwykłego ojca rodziny''? Czy mała Julia Wróblewska udźwignie swoją rolę? Czy Nieznajomy będzie budził niepokój, a nie politowanie czy uśmiech? Na razie wygląda na to, że na wszystkie te pytania można udzielić odpowiedzi twierdzącej.


Intrygująco

Warto zauważyć, że obok Piotra Adamczyka w serialu pojawia się wiele ciekawych twarzy w mniejszych rolach. Kreacja Andrzeja Grabowskiego, który wcielił się w pierwszym odcinku w szypera Puchalika, jest bardzo dobrze zagrana. Intryguje również Piotr Borowski w roli Afgana. Pozostaje liczyć na to, że także w kolejnych odcinkach drugoplanowe postacie będą tak wyraziste. W ''Naznaczonym'' zobaczymy też m.in. Dorotę Segdę, Tamarę Arciuch, Lesława Żurka czy Roberta Więckiewicza.

''Naznaczony'' jest bardzo promowany przez TVN - w końcu realizacja trwała prawie trzy lata i kosztowała. Wydaje się jednak, że czas i pieniądze poświęcone na realizację tego serialu zostały naprawdę dobrze wykorzystane.


artykuł zaciągnięty z www.popcorner.pl


"Tylko słabi muszą umrzeć . . . "       
http://img215.imageshack.us/img215/4711/elinternado.jpg

Offline

 

#2 2010-08-29 22:06:37

 Kaśka92

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2009-07-20
Posty: 110
Punktów :   

Re: Serial : NAZNACZONY

Wybaczcie, że odświeżam stary temat, ale chciałam się wypowiedzieć. Mam nadzieję, że administratorzy się nie pogniewają.
Oglądałam ten serial i był naprawdę świetny, gdyby... całkowicie nie spiepszyli zakończenia z happy endem i pod hasłem "dobro zawsze zwycięża". Powinno zwyciężyć, ale jakimś kosztem... (mówię ogólnie, bo jeśli ktoś chciałby obejrzeć nie chcę psuć zabawy, a ten kto oglądał wie o co mi chodzi) Oceniam: 6/10- Trochę poniżej moich oczekiwań.


"Najpierw było światło, a później zaczęły się zbrodnie"

Offline

 

#3 2010-09-02 19:56:28

 Ruben

Zbanowany

Skąd: BARCELONA///VALENCIA
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 189
Punktów :   -5 

Re: Serial : NAZNACZONY

Pozwólcie, że i Ja się wypowiem. Serialu w hiszpanii nie emitowali, ale ściągnąłem sobie odcinki z internetu.
Serial jest dobry, trzyma w napięciu, ale czasami brakuje tu czegoś... Najgorszy był ostatni odcinek. Wg Mnie scenarzyści poożyli nim cały serial.
I w ogóle - bez sensu jest ta paranormalność. Nie uważacie, że serial byłby ceiakwszy, gdyby nieznajomym nie była nadnaturalna postać, lecz szlachetny seryjny zabójca, który każe ludzi za ich grzeszki? Taki dobry morderca, jak Dexter Tyle że tu nie zabijałby innych seryjnych morderców, lecz ludzi którzy na to zasłużyli... Moim zdaniem serial byłby wtedy ciekawszy.
Niemniej - historia Nieznajomego zapada w pamięć i sądze, że przydałoby się, aby taki demon jak on wziął się za zdemoralizowaną ludzkość.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.rozmowki.pun.pl www.narutototalgame.pun.pl www.opowiadaniarp.pun.pl www.narutograonline.pun.pl www.simrowcy.pun.pl