#1 2011-01-07 10:57:43

 niesia00

Nowicjusz

8990391
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 28
Punktów :   

Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

W związku z tym, że II edycja gry dobiegła końca, chciałabym zaproponować Wam alternatywną formę prowadzenia rozgrywek poprzez komunikator głosowy. Jest to oczywiście jedynie pomysł, który chciałabym poddać dyskusji wszystkich zainteresowanych użytkowników.
Gdy pierwszy raz zobaczyłam Wasze rozgrywki przez forum w Mafię, byłam bardzo ciekawa przebiegu gry i zasad na jakich miałyby wyglądać jej forumowa adaptacja. Poczytałam, bardzo mi się to spodobało i zapisałam się do drugiej edycji Starałam się analizować wypowiedzi mieszkańców w postach i zastanawiałam się kto jest w Mafii. Wtedy doszło do mnie, że nie jest to takie proste, ponieważ 'papier' przyjmie wszystko, a Mafiozi mogą przecież pisać to na co mają ochotę. W tekście pisanym trudno odnaleźć emocjonalne zaangażowanie gracza. W oryginalnej formie gry, to emocje odgrywają kluczową rolę, ponieważ trzeba działać na zasadzie "tu i teraz", na bieżąco wymyślając usprawiedliwienia dla swojego zachowania, a wtedy głos może się zawiesić, języczek poplątać, a na tej podstawie można wnioskować, że ktoś coś kręci Ale do rzeczy.
Gra w formie głosowej polegałaby na spotkaniu zainteresowanych użytkowników na kanale komunikatora głosowego np. TEAMSPEAK'a w określonym dniu, o ustalonej godzinie. (Po wstępnej rozmowie z pauląx5 padła propozycja rozgrywek weekendowych w godzinach wieczornych, żeby się za szybko nie znudziło i żeby każdy mógł zagrać.)
Jedna osoba mogłaby zostać Mistrzem Gry i poprzez PW rozesłać przypisane role. (Przy dużym zainteresowaniu, można wzbogacić grę o dodatkowe role, szczegóły tych ról znajdują się w tu:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_w_mafi%C4%99
Gra przebiegałaby fazowo, tj. faza dnia i nocy (o fazach informuje MG), gdzie za dnia rozmawiają mieszkańcy, dyskutują, rzucają podejrzenia po czym wskazują podejrzanego. (Na początku wszyscy mogliby złożyć "przysięgę" na podstawie której można zacząć wnioskować, kto kręci.)
W fazie nocy, wszyscy milczą, natomiast zaczynają działania- "budzą się" -detektyw, opcjonalnie dodatkowe role, no i mafiozi- wszystko po kolei przez PW do Mistrza Gry, który informuje kto ma się obudzić.
Wszystko przebiegałoby dość szybko, także w fazie nocy, bezrobotni mieszkańcy mieliby chwilę na zaparzenie herbaty Po czym zacząłby się znowu dzień, a MG poinformowałby o decyzjach Mafii. I tak w kółko, aż wytropi się morderców, albo oni wybiją mieszkańców w pień
Mistrz Gry to osoba, która musi mieć bogatą wyobraźnię, ponieważ to ona prowadziłaby narrację, a mieszańcy dopasowywaliby się do jej realiów. Sądząc po postach w grze, to takich osób tu na szczęście pod dostatkiem
Całość rozgrywki trwałaby krótko, bo myślę, że ok. godzinki, a Mistrz Gry może się zmieniać, co byłoby chyba nawet wskazane, by odświeżyć narrację
Oczywiście taka forma nie wyklucza tradycyjnego grania w Mafię poprzez posty, także można śmiało brać udział w grze codziennej, jak również spróbować poprzez TS'a
To już chyba wszystko, co chciałam Wam przekazać. Zastanówcie się, przedyskutujcie, dodawajcie swoje pomysły. Myślę, że wspólnymi siłami coś się może jeszcze urodzić w tym wątku Pozdrawiam, i czekam na dyskusję

Offline

 

#2 2011-01-07 15:31:45

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Powiem tak pomysł dobry ale myślę że to może nie wyapalić  i cięszko coś wymyśleć na poczekaniu niektóre posty pisałem troche dłużej i  nieraz się edytowano sami wiecie nie jest łatwo coś wymyśleć bez poprawek ale można sprobować jak to będzie szło jak coś ja mogę spróbować  ;]


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

#3 2011-01-07 15:58:05

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Je też jestem chętna i myslę, że jeśli uzbiera sie dość chętnych do gry to fajnie będzie przynajmniej spróbować czegoś nowego (innej formy gry). Może i sie nie uda ale sprobowac nie zaszkodzi

Ostatnio edytowany przez paulax5 (2011-01-07 15:58:56)

Offline

 

#4 2011-01-07 16:27:45

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Bardzo ciekawie się zapowiada.


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#5 2011-01-07 17:31:43

 Larita

Forumowy prowokator

7416983
Skąd: Pruszcz Gdański
Zarejestrowany: 2010-05-14
Posty: 813
Punktów :   13 

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Z jednej strony ciekawy pomysl, ale z drugiej strony ciezko zebrac wszystkich naraz. Kazdy ma jakies obowiazki. A posty mozna bylo zamieszczac kiedy sie chcialo tylko przed okreslona godzina.
Po drugie tak jak el matador napisal - czasem dluzej sie mysli nad postami..


"Mamy żółte serca, w których płynie czarna krew!"
Skra Bełchatów <3

http://img69.imageshack.us/img69/5262/aracz.png

Offline

 

#6 2011-01-07 17:34:33

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Propozycja ciekawa Z tego co zrozumiałem, rozgrywka przebiegałaby tak jak w tradycyjnej mafii, czyli całość od początku do końca zamykałaby się w ciągu jednego wieczora? Jeśli tak, to rozwiązanie jest dobre dla osób, które, tak jak ja, na forum nie mogłyby pojawiać się regularnie i śledzić całej akcji.
Co do fabuły, to myślę, że tak jak pisali el matador i Larita, ten aspekt gry może nie wypalić. Zresztą przy graniu "na żywo" (przynajmniej tak jak ja grałem), fabuły w ogóle nie było, a gra nie traciła na tym, a wręcz zyskiwała to, że każdy bardziej skupiał się na próbie wyeliminowania mafii. To oczywiście sprawiłoby, że gra stałaby się mniej "internatowa", więc to tylko takie moje przemyślenie.
Jeśli pomysł wypali i akurat będę miał czas, chętnie zagram

Offline

 

#7 2011-01-07 18:43:06

 Julia25

Moderator

4987041
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 1165
Punktów :   14 
WWW

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Pomysł spoko Ale jak dla mnie lepsza jest odmiana pisana na forum. Nie każdy, kto chciałby zagrać ma jak. Ja np nigdy nie siedzę bitej godziny na kompie przy jednej rzeczy. Poza tym, jak mam czas na uczelni, piszę coś, a dopiero potem przepisuję na forum. Tak na poczekaniu, jak wspomniał Pablo, trudno by było coś dobrego wymyślić na poczekaniu.

Nie wiem, można też tak zrobić, że te osoby co chcą, zrobią sobie edycję przez komunikator, a na forum III edycja będzie swoją drogę Bo ja całym sercem jestem za edycją pisaną i tym, by Wam się głosowa udała


Zapraszam na chomiczka
http://chomikuj.pl/Nadkomisarz



https://lh4.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObWNv8_qI/AAAAAAAAAZQ/t7xEgIslZls/Obraz_hrrqrns.jpg



https://lh5.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObSyUS4qI/AAAAAAAAAZM/TxOY-TwQK6I/4_hrrqrxa.jpg

Offline

 

#8 2011-01-07 19:38:19

 Oranjezicht

Stały bywalec

Skąd: Wrocław/Gżira (MTL)
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 173
Punktów :   15 

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Popieram glos wyzej - zdecydowanie jestem za tym zeby miała miejsce III edycja mafii forumowej pisanej gdzy bardzo przypadla mi do gustu. Ze wzgledu na to ze studiuje zaocznie nie mam tak duzo czasu a czesm nawet i sily w weekendy choc mam duza nadzieje i trzymam kciuki ze wersja glosowa uda sie chetnym. Mi osobiscie zdecydowanie podoba sie rowniez fabula jaka tworzy sie w mafii pisanej a ktorej prwadopodobnie bedzie brakowac w mafii glosowej choc moze sie myle


http://img156.imageshack.us/img156/6001/beztytuupqh.jpg



Klieb raqda la tqajmux

Offline

 

#9 2011-01-07 23:54:56

liberi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 46
Punktów :   

Re: Propozycja rozgrywnia Mafii poprzez komunikator głosowy :)

Jeśli coś takiego będzie, ja się piszę :)Ciekawy pomysł

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.serverofshinobi.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl