#586 2011-01-06 21:02:27

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Ej sorry, ale ja głosowałam na Amaie, a nie na Marcosa.. Pablo źle napisałeś..


http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#587 2011-01-06 21:09:56

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Villa napisał:

Ej sorry, ale ja głosowałam na Amaie, a nie na Marcosa.. Pablo źle napisałeś..

Racja, mój błąd. Już poprawione, ale na szczęście niczego nie zmienia w wynikach. 

Offline

 

#588 2011-01-06 21:26:42

 Julia25

Moderator

4987041
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 1165
Punktów :   14 
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Sandra wyszła z Lucasem po kolację do kuchni. Gdy wróciła do pokoju znalazła na podłodze martwą Paul ę a Samuel płakał wniebogłosy. Sandra zemdlała a Lucas pobiegł po jedynego dorosłego, którego znał. Szczęście, ze Noiret był w  pokoju.
-Panie Noiret, stało się coś strasznego. Zabili Paulę a Sandra zemdlała!
Jack szybko pobiegł do pokoju Sandry i pomógł jej dojść do siebie. Kobieta całkowicie się załamała, cały czas płakała, ze to jej wina, ze nie powinna wychodzić z pokoju.
Noiret pomógł Sandrze uspokoić Samuela i Lucasa. Później wyniósł ciało Pauli i obiecał Sandrze, ze je godnie pochowa. Kobieta poczekała aż Lucas zaśnie. Dopiero wtedy położyła się do łózka. Ciągle przed oczyma miała obraz małego ciałka swojej kochanej córeczki. Jednak jej wybawca nie okazał się prześladowcą....
W końcu usnęła na mokrej od płaczu poduszce.

Ostatnio edytowany przez Julia25 (2011-01-06 21:29:24)


Zapraszam na chomiczka
http://chomikuj.pl/Nadkomisarz



https://lh4.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObWNv8_qI/AAAAAAAAAZQ/t7xEgIslZls/Obraz_hrrqrns.jpg



https://lh5.googleusercontent.com/_g4ceN2F2GQU/TYObSyUS4qI/AAAAAAAAAZM/TxOY-TwQK6I/4_hrrqrxa.jpg

Offline

 

#589 2011-01-07 00:09:43

 Calineczka_j

Stały bywalec

2862546
Zarejestrowany: 2010-08-26
Posty: 145
Punktów :   12 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

KONIEC GRY!!!

Jestem z mafii - odkryliście mnie!!! Bardzo pięknie, szkoda tylko że przez takie perfidne oszustwo. Dla mnie ta gra w tym momencie totalnie straciła sens. Grałam, bo fajnie się bawiłam. Ale Wam nie zależało na zabawie, tylko na wygranej - obojętnie jakim kosztem. No, ale cóż - takie życie, tacy po prostu są ludzie. Powiem tylko, że ja nawet jakbym była zwykłym mieszkańcem to i tak nie wzięłabym udziału w takiej farsie. Bo inaczej tego nie mogę nazwać - żądanie Print Screenów pierwszej wiadomości od Pabla z potwierdzeniem, że jest się mieszkańcem (no jasne ja takiej wiadomości wysłać nie mogę i tylko ja). Brawo!!! Nieźli z Was detektywi, tylko nie rozumiem po co w ogóle w to gramy, bo można tak już było zrobić na samym początku - po co kontynuować aż tyle dni. I nie złoszczę się że odpadłam bo i tak to by się stało (zresztą byłam zła, a dobro zawsze powinno zwyciężać), ale nie w taki sposób. Dlatego przykro mi, ale nie wezmę udziału w przyszłej, ani żadnej innej edycji, a mój jedyny komentarz to: po prostu żal mi Was. A najbardziej pomysłodawcy tego pomysłu: gratuluję i życzę sukcesów w życiu (bo mniemam że zawsze tak postępujesz). Żal mi Ciebie. Pozostałym dziękuję za grę. Do wczoraj było bardzo miło

Ostatnio edytowany przez Calineczka_j (2011-01-07 00:10:08)

Offline

 

#590 2011-01-07 01:06:42

 Pablo

Stały bywalec

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-09-28
Posty: 194
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Podsumowanie. Nie zawiera wszystkiego co planowałem, ale pora też nie sprzyja myśleniu .
Trochę szkoda, że gra skończyła się w ten sposób. Ale żeby formalności stało się zadość:
KONIEC GRY. ZWYCIĘŻYLI MIESZKAŃCY.
Ale czy na pewno w dobrym stylu?

To już też pewnie wszyscy wiedzą, ale podaję:
Mafia - Hector, Martin, Amaia
Detektyw - Maria


Końcowa lista postaci:
1.
2. Marcos
3.
4. Sandra
5.
6.
7.
8.
9.
10. Ivan
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17. Lucas
18.
19.
20.
21.
22. Jacques

Co do podsumowania, najpierw "plusy dodatnie":
* Fajnie, że do tej edycji zgłosiło się więcej osób.
* Praktycznie wszyscy się udzielali, a część fabularna się na tyle rozwinęła, że liczba postów w temacie rosła w zastraszającym tempie (w pierwszych dniach aż się bałem odświeżać stronę)
* Zapewne spora część osób grała uczciwie i następna część nie jest skierowana do nich.

No a teraz mniej przyjemna dla mnie część.
* Na początek zaległa już trochę sprawa Jacinty. Czy to ten pierwszy post wywołał takie oburzenie na forum? Nie mogę dokładnie się odnieść do wszystkiego, bo ktoś pokasował wszystkie posty dotyczące tematu. Jeśli chodziło o to, że nie były zgodne z regułami gry, to może warto byłoby mnie wcześniej powiadomić, a ja załatwiłbym sprawę z moderatorem, który wywaliłby niechciane wiadomości. Jeśli wyrzucił je któryś z moderatorów biorących udział w rozgrywce, to nie jest to za fajne, chyba że ewidentnie łamały regulamin forum, to zwracam honor i przepraszam

* Nie jestem jakimś fanatykiem kurczowego trzymania się zasad. To w końcu Wasza gra i jeśli wszyscy się zgadzają, może działać na trochę innych zasadach niż te opisane na początku, ale trzeba to sobie jasno powiedzieć. Fajne jest to, że fabuła, która zwykle w tego typu grach jest sprawą poboczną, została rozbudowana, natomiast na moje oko zastąpiła to, co jest w tej grze równie ważne, jeśli nie ważniejsze.

* Co do sposobu rozgrywania przez mieszkańców. Mógłbym zacytować tylko sam siebie i pozostawić to bez komentarza:

W czasie gry istnieje zakaz kontaktu pomiędzy jej uczestnikami na temat Formowej Mafii, poza forum, a konkretniej tematem, w którym będzie toczyła się gra.

Ale tego nie zrobię. Musiałbym być albo ślepy albo bardzo naiwny, żeby po tym jak rozwija się gra, nie zauważyć, że tak naprawdę duża część działa się poza tematem (niespodziewanie szybkie wyeliminowanie dwóch mafiozów, nagłe zmiany głosów itp.).
Można grać na innych zasadach, można przenieść część gry na czata lub jak wolicie poza forum, można wprowadzić jakąś możliwość wypowiadania się osób, które zginęły (są też takie warianty), ale dobrze by było żeby wszyscy o tym wiedzieli i wszyscy to akceptowali.
Pół biedy jak jeszcze rozmawiałyby tylko osoby, które w danym momencie "żyją" i po prostu dobrowolnie ustalały strategię. Namawianie się na innych, sojusze, kombinowanie, wymyślanie strategii i wymienianie się spostrzeżeniami co do zachowania innych, niekoniecznie związane z fabułą są jak najbardziej wskazane, ale tu, w tym temacie, bo każdy powinien mieć szansę obony. Poza tym takie rzeczy chyba właśnie najfajniej się czyta. To jest właśnie w moim rozumieniu sedno gry, o którym pisałem.
O kogo konkretnie chodzi? Te osoby wiedzą. O niektórych wiem, niektórych łatwo się domyślić, ale jak chciały grać w ten sposób, ich sprawa.

* Prywatne wiadomości mówiące mi jak mam prowadzić grę? Też nie są zbyt miłe, jeśli sugerują, że mógłbym oszukiwać, więc "na wszelki wypadek ktoś mi przypomni zasady".

Jakby ktoś chciał coś dodać, odnieść się do czegoś co napisałem, albo mi się coś przypomni, zapraszam, zanim temat zostanie zamknięty.

Co do kolejnej edycji, bo też już padły takie pytania: ja się nie piszę na jej poprowadzenie, ale crisfan jest chętna do poprowadzenia, więc chętnie przekażę pałeczkę. Sam być może zagram jako gracz, żeby zobaczyć jak to wygląda 'z drugiej strony' jeśli czas na to pozwoli.

Na koniec dziękuję wszystkim za wspólną grę.

*********
A teraz mam pytania, nie wszystkie związane ściśle z tematem, ale mam nadzieję, że mogę je zadać tutaj:

* Czy ktoś mógłby mi powiedzieć szczerze skąd wzięła się ta nagła zmiana głosów na Ivana któregoś dnia po zamknięciu głosowania, bo bardzo mnie to ciekawi?
* Czy istnieje coś takiego jak archiwum ChatBoksa?
* Czy moderatorzy/administrator mają dostęp do prywatnych wiadomości użytkowników?

Ostatnio edytowany przez Pablo (2011-01-07 01:12:52)

Offline

 

#591 2011-01-07 01:16:57

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Pablo napisał:

Na koniec dziękuję wszystkim za wspólną grę.

*********
A teraz mam pytania, nie wszystkie związane ściśle z tematem, ale mam nadzieję, że mogę je zadać tutaj:

* Czy ktoś mógłby mi powiedzieć szczerze skąd wzięła się ta nagła zmiana głosów na Ivana któregoś dnia po zamknięciu głosowania, bo bardzo mnie to ciekawi?
* Czy istnieje coś takiego jak archiwum ChatBoksa?
* Czy moderatorzy/administrator mają dostęp do prywatnych wiadomości użytkowników?

My również dziękujemy
Fajne podsumowanie

Co do pytania 2 to raczej tu nie ma archiwum..
Pytanie 3, nie maja dostępu, jestem modkiem i nie mam takiej możliwości.. Zresztą admin też nie, bo mam swoje forum i też nie mam jako admin takiej możliwości.. Tylko forumowicze widzą swoje wiadomości

Aaa i co do postów jacinty, jako modka proszono mnie o usunięcie ich, więc tak zrobiłam.. Naprawdę były niepotrzebne i atmosfera na forum nie robiła się fajna.. I nie dotyczyły te posty gry.. Większość była za usunięciem i tak też się stało..


http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#592 2011-01-07 01:18:29

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

* Czy ktoś mógłby mi powiedzieć szczerze skąd wzięła się ta nagła zmiana głosów na Ivana któregoś dnia po zamknięciu głosowania, bo bardzo mnie to ciekawi?

w ostatniej chwili dowiedziałam się że Elsa jest zwykłym mieszkańce a że miałam kontakt z innymi osobami z gry wybór padł na Ivana bo jego Saula i Amaie podejrzewaliśmy o to że jest ostatnim z detektywów.

Dziękuję Wszystkim za Grę i Przepraszam Jeśli kogoś uraziłam nie potrzebnym komentarzem


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#593 2011-01-07 01:20:39

 Oranjezicht

Stały bywalec

Skąd: Wrocław/Gżira (MTL)
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 173
Punktów :   15 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Rowniez dziekuje wszytskim za gre, Pablo za jej prowadzenie profesjonalne i mam nadzieje na powtorke w niedalekiej przyszlosci z checia wezme udzial.


http://img156.imageshack.us/img156/6001/beztytuupqh.jpg



Klieb raqda la tqajmux

Offline

 

#594 2011-01-07 11:15:58

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Jest mi przykro, że gra zakończyła się w ten sposób. Nie dlatego, że OTTOX, do którego przynależałem przegrał, a dlatego, że zwyciężyła nieuczciwość. Jestem w stanie zrozumieć wspólne zgadywanie, ustalanie na kogo głosować, ale przesyłanie sobie screenów wiadomości z informacją o swojej roli w grze - już nie. Niemniej jednak, mimo wszystko, chciałbym podziękować Pablo za zorganizowanie i przeprowadzenie gry, kolegom z mafii (naprawdę wspaniali ludzie, z którymi mimo drobnych sprzeczek zawsze wspaniale mi się pisało;  mam nadzieję, że nasza znajomość nie zakończy się wraz z końcem gry) i wszystkim pozostałym, którzy grali uczciwie, bez oszustw i matactw.

Do niedawna bardzo chciałem wziąć udział w trzecie edycji tej gry, ale teraz czuję pewien niesmak. I myślę, że chyba nie warto.

Ostatnio edytowany przez BarthezzLodz (2011-01-07 11:33:01)

Offline

 

#595 2011-01-07 13:24:04

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Bardzo serdeczenie dziękujemy za wspaniałą gre i rewelacyjne jej prowadzenie przez Pablo!

Jedankże jest druga bardzo ważna sprawa otóż uważamy, że należy się teraz przyznać i przeprosić tych graczy którzy grali uczciwie (choć my wcale nie od początku współpracowaliśmy ale dopiero pod koniec), ponieważ zachowaliśmy się nie w porządku w stosunku do Was kontaktując się wspólnie poza forum. Także cześć komentarzy w chatboxsie uważam ze zbędne i wymagające przeprosin. Myslę, że jest to bardzo ważne ze względu iż większość z nas chciałaby kolejnej edycji (oczywiście teraz jest już to jakaś nauczka i wniosek na przyszłość) wiec nie chcemy zrażać do niej innych graczy.

PRZEPRASZAMY
(wszystkie podpisy graczy, to ich osobiste podpisy i świadomie wyrazili na nie zgodę. Sa to przeprosiny wspólne i razem je tworzylismy)
Paula (paulax5, Lucia)
Sylwia(daglas89, Rebecka)
Artur(Krisztian, Marcos)
Klaudia(Villa, Jacques)
Agnieszka(crisfan, Paula)
Julia(Julia25, Sandra)

Offline

 

#596 2011-01-07 13:28:12

 Shiift

Mistrz

13281205
Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1034
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Też dziękuje za wspólną grę ale jak chcą od ciebie screen to nie masz wyboru i musisz im wysłać bo jak nie to od razu na ciebie głosują bo myślą, że jesteś w mafii i wypadasz z gry.


Pamiętaj: Nigdy łapczywie nie żryj kiełbasy bo ci zaszkodzi!

Offline

 

#597 2011-01-07 13:33:29

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Shiift napisał:

Też dziękuje za wspólną grę ale jak chcą od ciebie screen to nie masz wyboru i musisz im wysłać bo jak nie to od razu na ciebie głosują bo myślą, że jesteś w mafii i wypadasz z gry.

Wystarczyło napisać o tym Pablo. Największy żal mam nie do tych osób, które przesłały PW ze screenem, a dla pomysłodawcy tej akcji, który z tego co wiem zakończył grę dużo wcześniej. Szkoda, że nie potrafi przegrać i odejść z godnością. Ale jeżeli ta osoba nie potrafi tego zrobić, to ja mogę jej pomóc.

Offline

 

#598 2011-01-07 13:52:10

 crisfan

VIP

Skąd: Sercem z Meksyku;)
Zarejestrowany: 2010-08-25
Posty: 394
Punktów :   13 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Shiift napisał:

jak chcą od ciebie screen to nie masz wyboru i musisz im wysłać bo jak nie to od razu na ciebie głosują bo myślą, że jesteś w mafii i wypadasz z gry.

Zawsze jest jakieś wyjście. Ode mnie nikt screena nie chciał, a mimo to na mnie nie glosowali.


Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los.

http://img146.imageshack.us/img146/3832/carol2x.jpg

Offline

 

#599 2011-01-07 14:03:00

 BarthezzLodz

Szef forum

Zarejestrowany: 2010-09-03
Posty: 615
Punktów :   23 

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Mimo Waszych przeprosin, nieważne czy szczerych, czy nie, pozostaje jednak niesmak. Jak już napisałem jednej z osób na PW ważne, żeby wiedzieć, że cel wcale nie uświęca środków, a najważniejsze chyba, że nie należy dążyć po trupach do celu. Niemniej jeszcze raz chciałbym podziękować wszystkim osobom, które do samego końca grały fair play i nie dały się zmanipulować. Jak widać - da się. Dziękuję także za szczerość. Co prawda po fakcie, ale jednak i to należy docenić.

Offline

 

#600 2011-01-07 14:07:19

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: Gra - Forumowa Mafia - II edycja.

Mógłby ktoś już zamknąć ten temat i tej gry ?
Wymienianie się uszczypliwościami i drążenie tego tematu nic nie zmieni, a psuje tylko atmosferę.
Było, zje*aliśmy. Przeprosiliśmy. Przeprosiny przyjęte, lub nie. Szczere czy nieszczere - oceniajcie sobie jak chcecie, ale już KONIEC.

Wystarczy !


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klasztornrp.pun.pl www.anty-troll.pun.pl www.igpz.pun.pl www.nasza-wioska-pl.pun.pl www.smoczyszpon.pun.pl