#1 2011-01-07 23:21:00

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

* Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

UWAGA!



Nowe Zasady. Przeczytaj Zanim Weźmiesz Udział W Grze!




[size=18]osoba nadzorująca grę : Crisfan.


Opracowały: paulax5 (Paulina) i daglas89 (Sylwia)


ZASADY


1. WSTĘP

„Mafia” jest grą znaną, popularną jednak raczej „na żywo”, kiedy większa grupka osób zbierze się w jednym miejscu. W tej odmianie gra rozłożona jest często na kilka dni, w zależności od zasad. Istnieje jednak jej odmiana przeznaczona na fora i grupy dyskusyjne.

2. ZAŁOŻENIA

Zacznijmy od założeń fabularnych Mafii, które we wszystkich możliwych jej rodzajach pozostają niezmienne. Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Miasteczka, które do tej pory żyło swoim własnym, mozolnym życiem i nic nie było w stanie zakłócić jego spokoju. Wszyscy pracowali i żyli w zgodzie… do czasu. Niedawno jednak pojawiła się tu bezwzględna, żądna krwi mafia. Mieszkańcy są świadomi zagrożenia, jednak nie mają pojęcia, kto tak naprawdę jest mordercą. Może być nim gruby i brzydki sąsiad Edmund albo twoja najlepsza koleżanka – Kunegunda. Dlatego właśnie nie można ufać nikomu, a zabójcą może okazać się najspokojniejszy i teoretycznie najmilszy człowiek w mieście.

3. ZASADY

Uczestnicy gry są właśnie takimi „mieszkańcami”. Przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymują oni informacje od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Info to może być wysłane na kilka sposobów (gg, mail, pm). Na tym forum mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, więc raczej nie będzie problemów. W ten sposób każdy uczestnik może stać się jednym z czterech typów postaci: zwykłym, szarym mieszkańcem, bezwzględnym mafiosem,  dociekliwym detektywem lub zbawicielem. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie , ale jak już wspomniane zostało wcześniej – mordercą może być każdy, więc radzę jednak wstrzymywać się, przynajmniej na początku, z rozpowiadaniem wszystkim swojej roli.


Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia MG rozdaje role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Tego samego dnia, akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi (przy 10 osobach jest ich dwóch, powyżej 15 MG może zwiększyć te liczbę) przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto (czyli cała grupa, łącznie z detektywem i mafiosami) zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Wszyscy jednogłośnie dochodzą do wniosku, że należy za wszelką cenę wytropić zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość na własną rękę, Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) linczuje na forum osobę, poprzez posta zawierającego nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy wszyscy oddadzą głosy (lub wybije 20:30), następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. Jeśli ktoś nie zagłosuje, to za pierwszym razem uważane jest to za głos na samego siebie. Jeżeli sytuacja się powtórzy, gracz "popełnia samobójstwo". Jeśli głosy zostaną równo rozłożone na dwie osoby nikt nie ginie. Jeśli na więcej osób - ofiara jest losowana. MG podaje do ogólnej wiadomości kto zostaje zlinczowany, informując jednocześnie miasto, jaka była rola tej osoby w rozgrywce. Tego samego dnia, tyle że odrobinę później, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę…. W kolejnym ponownie głosowanie mieszkańców i jeszcze jedna osoba odpada… Cykl ten powtarzany jest do czasu, kiedy wystąpi jedno z możliwych zakończeń.

Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem i zbawicielem przede wszystkim, gdyż to oni najbardziej jej zagrażają.

Warto jeszcze wspomnieć o roli detektywa i zbawiciela.

Detektyw-osoba, której przypadnie odgrywanie tej postaci, ma takie same prawa jak zwyczajny mieszkaniec. Może więc uczestniczyć w głosowaniach i typować potencjalnych mafiosów. Poza tym ma jednak dodatkową umiejętność. Detektyw może bowiem o drugiego dnia, pytać się raz dziennie MG o tożsamość wybranej przez siebie osoby. Mistrz Gry zaś mówi mu, czy dana osoba jest mieszkańcem, czy też żądnym krwi mordercą. Detektyw może z ta wiedzą zrobić wszystko, co mu się podoba. Należy jednak pamiętać, że właściwie każdy może się podać za detektyw a i powiedzieć: „Słuchaj, dowiedziałem się, że XXX jest w mafii”. Poza tym ujawnienie się może się okazać dla niego pewną śmiercią (wszakże mafia będzie się chciała go pozbyć w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie detektyw jest dla nich najbardziej niebezpieczny). Dodatkowo, jeżeli osoba wskazana danego dnia przez detektywa jest mieszkańcem, a mafia tego samego dnia będzie chciała zabić ową osobę, będzie ona chroniona prze detektywa i nie zginie. Na tej samej zasadzie detektyw może dwukrotnie wskazywać sam siebie, w wyniku czego będzie chroniony przed mafiosami, ale nie będzie w stanie pomóc miastu w wytropieniu morderców.

Zbawiciel-osoba, która nim będzie ma takie same prawa co do głosowania jak pozostali mieszkańcy. Jednak ma jeszcze możliwość wskrzeszenia osób wyeliminowanych przez mafie, ale ma tylko dwie takie szanse wiec musi je dobrze wykorzystać. W tym celu pisze wiadomość do Mistrza Gry i podaje mu jaka osobe chce wskrzesic. Osoba taka wraca do gry i ma takie same prawa co przed odpadnięciem z niej. Jeśli osobą wskrzeszoną był detektyw to on także ma takie same prawa i umiejętności co przed jego odpadnięciem, więc gdy zbawicielowi uda się przywrócić detektywa do życia, gdy ten odpadnie działa to oczywiście na korzyść mieszkańców. Osoba będąca zbawicielem może o tym poinformować innych graczy ale musi pamiętać, że mafii będzie na niej zależało bardziej niż na zwykłym mieszkańcu dlatego warto więc o tym nie wspominać.


4. PRZEPISY

a) W realiach formowych można od razu ustalić godziny głosowań mieszkańców, typowań mafii i detektywa. Moje propozycje są następujące: mieszkańcy oddają swoje głosy do godziny 20:30 [max.5 mi opóźnienia.] każdego dnia; detektyw podaje nick osoby, którą chce sprawdzić do godziny 20:45, zaś mafia typuje delikwenta do morderstwa do godziny 21. W ten sposób podsumowania dnia możecie wyczekiwać koło 21:30

b) Zakaz kontaktowania się na forum czy na gg.

c) Zakaz wysyłania screenów od Mistrza Gry.

d) Osoba która zgłosi się do gry jest zobowiązana do pisania 1-2 postów dziennie.  Sensownych które coś wnoszą do fabuły, powinny zawierać przynajmniej 2-3 zdania.

e) Osoba która zgłosiła się do gry  a nie napisze nic przez 2 dni zostaje wyeliminowana z gry na własne życzenie.

e)Gdy oddajemy głos na kogoś musi być uzasadnienie dlaczego to robimy , tak samo przy zmianie głosy musi być uzasadnienie.

f) Swoje głosy oddajemy do godziny 20:30 [max.5 min spóźnienia  będzie tolerowane.] . Głoś musi być pogrubiony. Zmiana głosu pogrubiona i oznaczona kursywą 

g) Zostanie utworzony specjalny Wątek z komentarzami dla osób które odpadły i mają coś do powiedzenia. Reszta też może się tam wypowiadać na temat przebiegu gry.

h) Mistrz Gry prosi żeby uczestnicy gry nie wypowiadali się ChatBox tylko w specjalnie utworzony do tego wątku.

i) Na czas rozgrywki Mistrz Gry prosił by uczestników o zmienienie swoich Avatarów lub Sygnaturek na zdjęcie granej postaci.

Ostatnio edytowany przez daglas89 (2011-01-08 14:51:44)


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#2 2011-01-07 23:22:49

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Zapisy Trwają Do [15.01.2011r.] do godz. 18:00
______________________________________________________________________________________


Chętne Osoby Które Zgłoszą Się Do Gry Proszone Są  O Podanie Imię Postacie Którą Chcą Grać, Oraz Ciemnego Koloru Którym Będą Pisać W Fabule.


Tu podaje link do kolorów : => http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_kolor%C3%B3w

Proszę o podanie kodu [# i sześciu Cyfr] lub nazwy tego koloru.


[size=12]Wolne Postacie:


Męskie

1.Marcos,
2.Ivan,
3. Roque,
4.Ruben,
5.Caytano,
6.Hector,
7.Fermin,
8.Martin.
9.Lucas,
10.Hugo,
11.Jacques,
12.Mario,
13.Andres,
14.Saul,
15.Fernando,
16.Camillo,
17.Pedro,
18.Toni,
19.Mateo.

Damskie:

1.Carolina,
2.Victoria,
3.Julia,
4.Amaia,
5.Maria,
6.Elsa,
7.Jacinta,
8.Paula,
9.Evelyn,
10.Amelia.
11.Rebeca,
12.Lucia,
13.Alicia,
14.Sandra,
15.Nora.

________________________________________________________________________________________


Trzecia Edycja Gry Mafia

Lista uczestników:

1.anapaola - (Carol) - Niebiesko- Zielony.
2.Oranjezicht - (Lucas) - Kawowy
3.liberi - (Julia) -Fioletowy.
4. paulax5 - (Lucia) - Limonka.
5. Shiift - (Ivan) - Czerwony.
6.Krisztian - (Marcos) - Granatowy.
7. Villa - (Martin) - Niebieski.
8.Larita - (Maria) - Różowy.
9.daglas89 - (Rebeca) - Ciemny Fiolet.
10. BarthezzLodz - (Hector) - Pomarańczowy.
11.Mirka - (Jacinta)  - Rdzawy
12.olkit - (Elsa) - Amarantowy
13. el matador - (Saul) -
14.Julia25 - (Sandra)- Zielony.
15.kamilx22 - (Amelia) - Rubinowy
16.Nata_PL - (Victoria) - Szary.
17.Yon González - (Fermin)
18. Pablo - (Noiret) - Brązowy.
19.jenny - (Paula) -
20.misteria7 - (Amelia) - Orcha
21.Calineczka_j - (Evelyn) - Plum.

Ostatnio edytowany przez daglas89 (2011-01-13 13:56:12)


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#3 2011-01-07 23:25:31

anapaola

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 100
Punktów :   

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Ja z chęcią znów zagram jeżeli można się już zapisywać to piszę się ponownie pod Carol

Kolor: niebieskozielony

Ostatnio edytowany przez anapaola (2011-01-07 23:27:31)


http://img402.imageshack.us/img402/1074/777ey.jpg

Offline

 

#4 2011-01-07 23:26:06

 Oranjezicht

Stały bywalec

Skąd: Wrocław/Gżira (MTL)
Zarejestrowany: 2010-10-25
Posty: 173
Punktów :   15 

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

hey ja chcialbym zagrac Lucasem tez sie zdecydowanie wczulem w role tak ze prawie zaczalem sie utozsamiac bardzo dobrze mi sie nim gra i nie chciałbym zmieniac )

kolor taki jaki byl hebanowy

Ostatnio edytowany przez Oranjezicht (2011-01-07 23:33:05)


http://img156.imageshack.us/img156/6001/beztytuupqh.jpg



Klieb raqda la tqajmux

Offline

 

#5 2011-01-07 23:29:33

liberi

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-11-28
Posty: 46
Punktów :   

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Mogę być Julią
Kolor: Fioletowy

Ostatnio edytowany przez liberi (2011-01-08 00:02:03)

Offline

 

#6 2011-01-07 23:31:03

 paulax5

Wymiatacz

Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1147
Punktów :   29 

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Hej! Ja chciałabym zagrać Lucie jak w poprzedniej edycji bo jakoś tak wczułam sie w rolę i trudno by mi było sie przestawić na jakąś inna postać choc pewnie jest to kolejne ciekawe doświadczenie. Mój kolor może być teki co po przednio (limetka)

Offline

 

#7 2011-01-07 23:35:24

 Shiift

Mistrz

13281205
Skąd: Iława
Zarejestrowany: 2010-09-15
Posty: 1034
Punktów :   

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Ja tęż się wczułem w role i tak jak poprzednio biore Ivana i mam kolor czerwony

Ostatnio edytowany przez Shiift (2011-01-07 23:47:09)


Pamiętaj: Nigdy łapczywie nie żryj kiełbasy bo ci zaszkodzi!

Offline

 

#8 2011-01-07 23:37:20

 Krisztian

Rzecznik forum

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-29
Posty: 458
Punktów :   

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Marcos [color=#333399]

Ostatnio edytowany przez Krisztian (2011-01-07 23:39:07)


http://content9.flixster.com/photo/11/11/65/11116559_gal.jpg

Offline

 

#9 2011-01-07 23:39:56

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Martin

Kolor niebieski


http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#10 2011-01-07 23:44:04

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Rebeca, Hector Maria i Marcos są już zajęte


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

#11 2011-01-07 23:50:44

 Villa

Stały bywalec

Skąd: Sercem z Hiszpanii:*
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 127
Punktów :   
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

W postach nie było, a pisało, że wolne postaci..
Dobra wybiore kogos innego..


http://i1238.photobucket.com/albums/ff488/thalia51/Banery%20-Tapety/Beznazwy-1kopia-10.png

Offline

 

#12 2011-01-08 00:01:51

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Ja ma takie pytanie w regulaminie pisze, że gdy osoby nie będa pisac przez dwa dni z rzędu zostaje wyeliminowana... ja bardzo chciałabym spróbowac zagrac i zobaczyć jak to jest , ale w weekendy mam wielkie trudności z dostępem do kompa... co prawda nie zawsze ale przez większość czasu tak się zdarza...

ehhh zaryzykuję...
Chciałabym zagrać Jacintę  color=#800000 - kolor rdzawy


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#13 2011-01-08 00:09:19

 olkit

Stały bywalec

181045
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-09-13
Posty: 166
Punktów :   
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

To ja poproszę Elsę a kolor jaki tam został wolny, ciemno czerwony albo wrzosowy, albo dowolny byle nie zielony:)
na przykład ten #E61C66 podobno to Amarantowy

Ostatnio edytowany przez olkit (2011-01-08 00:12:32)

Offline

 

#14 2011-01-08 00:18:13

 el matador

Stały bywalec

25657357
Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 119
Punktów :   
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

dla mnie Saul kolor o odcieniu puszek od piwa ^^    taki

Ostatnio edytowany przez el matador (2011-01-08 00:19:38)


O- ODDAJ       S- SZACUNEK        T-TEMU        R-RAPEROWI          O.S.T.R

Offline

 

#15 2011-01-08 00:58:56

 daglas89

Boss

Skąd: z Pomorza :D
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1414
Punktów :   26 
WWW

Re: * Gra - Forumowa Mafia - III edycja.

Ogłoszenie



Jednak z uczestniczek Elsa (liberi) Napisał do mnie wiadomość:

Jak dla mnie można byłoby przedłużyć czas głosowania, o pół godziny, bo niektórzy jak wychodzą rano, wracają późnym wieczorem i czasem mam problem, nawet żeby przeczytać wszystko i już muszę głosować

Gadałam z Agą (Crisfan)
Nie ma nic przeciwko temu żeby głosowanie było o 21:00, decyzja należy teraz do was.


Od Rebecii - Ja nie mam nic przeciwko temu. Co WY o tym sądzicie?

Ostatnio edytowany przez daglas89 (2011-01-08 00:59:55)


http://img26.imageshack.us/img26/8362/ii2ao.jpg



http://img526.imageshack.us/img526/2978/rebecamartinilukas.jpg



"Primero fue la luz, luego empezaron los crímenes "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.serverofshinobi.pun.pl www.zpsb-ekonomia.pun.pl www.abc-naruto.pun.pl www.saloon-politowania.pun.pl www.xshippuudenx.pun.pl