lucy25 - 2010-06-28 17:44:43

Piszcie w tym temacie ,książki które polecacie bądź czytacie.
Ja polecam wam książkę "Kiedy dzieje się cud " Roberta Wiersema :
O książce :
Poruszający debiut, który odkrywa siłę miłości i przebaczenia, a także prawdziwą naturę cudu i cenę, jaką trzeba za niego zapłacić. Czasami ogromna tragedia daje początek wielkiemu szczęściu. Czasami głęboki dramat przeradza się w niezwykłe dobro, a tym, którzy stracili wiarę, przydarza się... cud. Potrącona przez samochód trzyletnia Sherry zapada w śpiączkę. Pozbawieni nadziei rodzice postanawiają odłączyć córkę od respiratora. I wtedy zdarza się cud, pierwszy z wielu. Dziewczynka zaczyna samodzielnie oddychać. Wkrótce okazuje się, że zawieszona między życiem a śmiercią Sherry posiada niezwykłą moc uzdrawiania chorych. Pod jej domem gromadzą się pielgrzymi. Są jednak tacy, którzy zrobią wszystko, by nie dopuścić do kolejnych cudów.

Mark69 - 2010-06-28 19:27:39

Od czasów liceum oczarowała mnie powieść "Władca much" Williama Goldinga. (Zbierzność tytułu z wypocinami polskiej animacji zupełnie przypadkowa.)
Polecam tę książkę ze względu na bardzo dobrze nakreślone portrety psychologiczne bohaterów.
Autor opisuje losy grupki chłopców, którzy po wybuchu niesprecyzowanej wojny i rozbiciu się samolotu, którym lecieli, lądują na bezludnej wyspie. Przywódcą zostaje Ralf, ale niewinna zabawa szybko zostaje zarzucona: ktoś jeszcze pragnie władzy i nie zawaha się przed niczym, aby ją zdobyć. Dzieci, pozostawione samym sobie, bez żadnej kontroli, folgują pierwotnym instynktom, złu, okrucieństwu. Stworzona społeczność rządzi się prawami przemocy i siły. Powstają dwa wrogie obozy. Rozpoczyna się polowanie...

Książka doczekała się dwóch ekranizacji, jednak żadna z nich, nie oddaje do końca klimatu stworzonego przez Goldinga w powieści.

Pragnę zwrócić waszą uwagę na jeszcze jednego autora.

WILBUR SMITH

Moja przygoda z jego prozą zaczęła się od powieści : "Gdy poluje lew".
I wpadłem po uszy.
Przypadkiem natrafiłem na najlepszą sagę jaką w życiu czytałem.

Cykl o rodzinie Courteney'ów składa się z następujących pozycji:

* When the Lion Feeds 1964 - pol. wydanie Gdy poluje lew, Amber 1992
* The Sound of Thunder 1966 - pol. wydanie Odgłos gromu, Amber; Mizar 1992
* A Sparrow Falls 1977 - pol. wydanie ma dwa tytuły Upadek wróbla (Mizar) (pierwsze wydanie Amberu miało tytuł Brama Chaki)
* The Burning Shore 1985 - pol. wydanie Płonący brzeg, Amber; Mizar 1993 (jedyny zekranizowany tom sagi)
* Power of the Sword 1986 pol. wydanie Prawo Miecza
* Rage 1987 pol. wydanie Płomienie Gniewu
* A Time to Die 1989 - pol. wydanie Pora umierania
* Golden Fox 1990 - pol. wydanie Złoty lis
* Birds of Prey 1997 - pol. wydanie Drapieżne ptaki
* Monsoon 1999 - pol. wydanie Monsun
* Blue Horizon 2003 - pol. Błękitny horyzont
* The Triumph Of The Sun 2005 (Courtney and Ballantyne) pol. wydanie Triumf Słońca
* Assegai 2009

Złoty lis jest jak do tej pory ostatnim tomem (chronologicznie).
Powieści : Drapieżne ptaki, Monsun, Błękitny horyzont, Triumf Słońca oraz wydana właśnie  w Polsce  Assegai wyprzedzają wydarzenia z powieści "Gdy poluje lew".


Polecam, bo warto. Tylko od razu rezerwujcie dużo wolnego czasu, bo wciąga jak narkotyk.

Kolejnym autorem, którego polecam jest

TERRY PRATCHETT

a w szczególności jego cykl o Świecie Dysku.

Świat Dysku to wieloksiąg Terry’ego Pratchetta, którego akcja toczy się na świecie o kształcie dysku, spoczywającego na grzbietach czterech słoni: Berilii, Tubula, Wielkiego T’Phona i Jerakeena, stojących na skorupie A’Tuina – wielkiego żółwia płynącego przez wszechświat. Cykl opisuje nasz realny świat w krzywym zwierciadle, w zabawny, ironiczny i celny sposób komentując współczesną popkulturę czy politykę. Dwie pierwsze książki cyklu – Kolor magii i Blask fantastyczny – są przede wszystkim parodią literatury fantasy, późniejsze poruszają także tak poważne tematy jak religia, tolerancja czy mechanizmy władzy. Niektóre pozycje są wręcz w całości poświęcone zagadnieniom, które fascynują masy (np. Muzyka duszy jest o rock and rollu, a Ruchome obrazki wyśmiewają Hollywood)

Można go podzielić na cykle związane z bohaterami opowieści.

Cykl o Rincewindzie (nieudolnym magu) składa się z powieści:

* Kolor magii
* Blask fantastyczny
* Czarodzicielstwo
* (Faust) Eryk
* Ciekawe czasy
* Ostatni kontynent
* Ostatni bohater

Mój ulubiony cykl o Śmierci (Śmierć jest rodzaju męskiego, mówi drukowanymi literami i jeżdzi na białym koniu o imieniu Pimpuś),
w którego skład wchodzą :

* Mort (ulubiony tom, w którym Śmierć bierze czeladnika o imieniu Mortimer i wyjeżdża na urlop zasmakować ludzkich rozrywek)
* Kosiarz
* Muzyka duszy
* Wiedźmikołaj (kolejny genialny tom, w którym odpowiednik naszego Mikołaja zaginął, i Śmierć musi go zastąpić bo jeśli zaniknie wiara w Wiedźmikołaja - słońce nie wzejdzie.)
* Złodziej czasu
* Śmierć i co potem nadchodzi (opowiadanie)

Cykl o Straży Miejskiej :

* Straż! Straż!
* Teatr okrucieństwa (opowiadanie)
* Zbrojni
* Na glinianych nogach
* Bogowie, honor, Ankh-Morpork
* Piąty elefant
* Prawda
* Straż nocna
* Potworny regiment
* Łups!

Cykl o Czarownicach z Lancre ( z genialną babcią Weatherwax) :

* Równoumagicznienie
* Trzy wiedźmy
* Wyprawa czarownic
* Panowie i damy
* Maskarada
* Rybki małe ze wszystkich mórz (opowiadanie)
* Carpe Jugulum

Można wyróżnić także cykle mieszane, do których zaliczane są książki znajdujące się w różnych cyklach głównych lub klasyfikowane jako niezależne. Większość tych cykli nie koncentruje się wokół postaci, lecz kategorii bardziej ogólnych:

* cykl o Niewidocznym Uniwersytecie: Blask fantastyczny, Równoumagicznienie, Czarodzicielstwo, Ruchome obrazki, Kosiarz, Panowie i damy, Muzyka duszy, Ostatni kontynent, Unseen Academicals (w przygotowaniu), oraz cały podcykl Nauka Świata Dysku(-->Nauka)
* cykl o starożytnych cywilizacjach: Piramidy, Pomniejsze bóstwa
* cykl młodzieżowy: Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury, Wolni Ciutludzie, Kapelusz pełen nieba, Zimistrz, I Shall Wear Midnight (w przygotowaniu)
* cykl biznesowy: Ruchome obrazki, Muzyka duszy, Prawda, Piekło pocztowe, Świat finansjery, Raising Taxes (w przygotowaniu)

Bardzo polecam miłośnikom fantasy z dużą dawką humoru na wysokim poziomie.

Pojawiły się już dwie filmowe adaptacje powieści z cyklu Świat Dysku.

„Hogfather”(Wiedźmikołaj) - telewizyjna, dwuodcinkowa adaptacja „Wiedźmikołaja” wyprodukowana przez Sky One, w której m.in. David Jason gra Alberta. Premiera miała miejsce 17 – 18 grudnia 2006 r. (Wydanie polskie DVD - moja dwupłytowa edycja z napisami)

The Colour of Magic" - telewizyjna, dwuodcinkowa produkcja na podstawie „Koloru Magii” oraz „Blasku Fantastycznego” wyprodukowana przez Sky One. Główną rolę - Rincewinda gra David Jason. (Polska wersja DVD mojej edycji w przygotowaniu)

TO JESZCZE KILKA CYTATÓW NA ZACHĘTE :

„papieros wiele zawdzięczał twórczej mocy zdenerwowania" – Czarodzicielstwo

"spięty jak harfa po amfetaminie" – Straż! Straż!

"Moja matka urodziła mnie przez adopcję" Marchewa w "Straż straż" albo "Zbrojnych"

"Jeżeli drzewo było dobrym drzewem może reinkarnować jako tysiąc rolek papieru toaletowego" - nie pamiętam z którego

"I przyniósł jakiegoś trupa. -Na pole bitwy? Wiecie, to nie piknik, gdzie każdy przynosi własne zapasy." - POMNIEJSZE BÓSTWA

"Nie jestem martfa" - WYPRAWA CZAROWNIC

"grawitacja to nałóg, z którym trudno zerwać"

"Kto się wcześnie z łóżka zbiera, ten wcześnie umiera.."

"Jego twarz przypominała puzzle- połącz kropki"

"NIE JESTEM STWORZONY DO ROLI OJCA, A TYM BARDZIEJ DZIADKA.MAM NIEODPOWIEDNIE KOLANA"

"Gdyby uśmiechnął się trochę szerzej to odpadłby mu czubek głowy"

"królestwo było tak małe, że jego król nawet przeciągnąć porządnie się nie mógł bez paszportu"

meg21 - 2010-06-29 16:32:16

Ja również każdemu polecam:
T. PRATCHETTA

"Świat dysku" już został przedstawiony, więc ja zajmę się innym tytułem -> "Nacją"":

Druga połowa XIX wieku. W świecie, który przypomina nasz, ale jest jego alternatywną wersją, wybucha epidemia, a wielka fala powoduje ogromne zniszczenia. Większość ludzi ginie, cywilizacja się chwieje. Tymczasem na małej, zagubionej pośrodku południowego oceanu wyspie o nazwie Nacja, przy życiu jako jedyny pozostaje kilkunastoletni Mau. Mau nie jest już chłopcem, ale też nie stał się jeszcze mężczyzną - kataklizm przerwał obrzęd inicjacji.

Chłopiec musi się zmierzyć z utratą najbliższych, wyrzutami Praojców, których głosy rozbrzmiewają mu w głowie, ze złością na niesprawiedliwość bogów oraz z wyzwaniem, jakim jest rozpoczęcie życia na nowo w samotności. Tylko że Mau nie jest na wyspie sam. Wkrótce też zaczną przybywać ci nieliczni, którzy przeżyli wielką falę na okolicznych wyspach. Nie wszyscy jednak mają pokojowe zamiary, zwłaszcza plemię ludożerców.


Sama historia na pierwszy rzut oka może wydać się banalna - typu bajeczka dla dzieci, ale książka w piękny sposób oddaje psychologię i ukazuje zmiany jakie zachodzą w człowieku pod wpływem różnych czynników. Opowiada o wątpliwościach, buncie, wierzeniach, czy też potrzebach człowieka. Jednym słowem: daje dużo do myślenia.

Kolejny autor, którego uwielbiam to:
C.R. ZAFÓN

Jego książka "Cień wiatru" ostatnio mnie kompletnie oczarowała. Świetna powieść, w której znajdziemy ludzkie dramaty, zbrodnie, dojrzewanie, tajemnice i jak w prawie każdej powieści miłośc. Całość utworu dzieje się w powojennej Barcelonie, co nadaje jej świetny klimat:

W letni świt 1945 roku dziesięcioletni Daniel Sempere zostaje zaprowadzony przez ojca, księgarza i antykwariusza, do niezwykłego miejsca w sercu starej Barcelony, które wtajemniczonym znane jest jako Cmentarz Zapomnianych Książek. Zgodnie ze zwyczajem Daniel ma wybrać, kierując się właściwie jedynie intuicją, książkę swego życia. Spośród setek tysięcy tomów wybiera nieznaną sobie powieść "Cień wiatru" niejakiego Juliana Caraxa. Zauroczony powieścią i zafascynowany jej autorem Daniel usiłuje odnaleźć inne jego książki i odkryć tajemnicę pisarza, nie podejrzewając nawet, iż zaczyna się największa i najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, która da również początek niezwykłym opowieściom, wielkim namiętnościom, przeklętym i tragicznym miłościom rozgrywającym się w cudownej scenerii Barcelony gotyckiej i renesansowej, secesyjnej i powojennej.

Powieść zawiera też wiele ciekawych/pięknych/śmiesznych cytatów:

* Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
* Ludzie będą gadać i wszystko rozgrzebywać. Człowiek nie pochodzi od małpy, tylko od kury.
* Nikomu nie ufaj, (...) a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany.
* Tworząc książkę, autor pisze list do siebie samego po to, by opowiedzieć sobie rzeczy, o których inaczej by się nie przekonał.
* Co innego jest wierzyć w kobiety, a co innego wierzyć w to, co mówią.

bronia1393 - 2010-07-01 16:16:08

Trudi Canavan "Trylogia Czarnego maga"
Jest to historia biednej dziewczyny ze slumsów, która pewnego dnia przypadkiem odkrywa że posiada potężną moc magiczną. Przez pewne wydarzenie ze świata nędzy dostaje się do świata czarów, bogactwa i luksusu, gdzie służący spełnią każdą jej zachciankę a moc magiczna zapewni jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Jednak nowe życie okazuje się, że wcale nie jest takie słodkie, gdyż wraz z bogactwem obnażone zostają mroczne intrygi oraz waśnie i uprzedzenia jakie żądzą światem arystokracji. W samym środku całego ciągu zdarzeń znalazła się Sonea która nie dość że musi zmagać się z wyzwaniami jakie niesie ze sobą nauka panowania i władania mocą magiczną to jeszcze musi stawić czoła intrygom, złośliwym żartom i otwartej wrogości innych nowicjuszy uczących się władania magią oraz poważnemu niebezpieczeństwu, o którym w jej rodzinnym kraju nie wie nikt poza kilkoma osobami i nią samą.


Cassandra Clare "Trylogia dary anioła"

Piętnastoletnia Klara Frey jest w klubie Pandemonium świadkiem morderstwa popełnionego przez trzech nastolatków pokrytych tatuażami i walczących dziwną bronią. Klara czuje, że powinna zawiadomić policję, ale wie, że nikt jej nie uwierzy, gdyż ciało zamordowanego rozpłynęło się w powietrzu, a napastników nikt oprócz niej nie widzi. Są to Łowcy Cieni, tajemna kasta wojowników, których celem jest walka z demonami. W ciągu następnych 24 godzin znika matka Klary, a ona sama o mało nie ginie z ręki demona. Pojawia się pytanie, czemu demony interesują się zwykłą dziewczyną i jej matką? I skąd u Klary dar widzenia?... Tajemnice się mnożą a czas nieubłaganie ucieka... Klara Frey, poszukując swojej zaginionej matki, trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Klara jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców - jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, półczłowieka, półanioła Jace'a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nephilim i odkrywa straszną tajemnicę... Uratowanie matki może bowiem zagrozić istnieniu całego świata. "Miasto Kości" jest pierwszym tomem trylogii "Dary Anioła". Druga część to "Miasto Popiołów", a trzecia "Miasto Szkła".

Julia25 - 2010-07-18 17:25:34

Książki Kathy Reichs 'Temperance Brennan series', jest ich około 10 wydanych na język polski. Bohaterki ksiażki nie należy mylić z bohaterką serialu Bones, aczkolwiek książka powinna przypaść do gustu fanom CSI i antropologii sądowej.

1. Zapach Śmierci

Minął rok, odkąd Temperance Brennan opuściła Północną Karolinę i pozostawiła za sobą burzliwe małżeństwo. Praca często stawiała pod znakiem zapytania jej weekendowe plany, dlatego nie zdążyła jeszcze zbyt dobrze poznać Quebeku.

Kiedy zostają odnalezione poćwiartowane zwłoki kobiety, którego części upchnięto w plastikowe torby, Tempe zaczyna dostrzegać pewien niepokojący wzór. Bez opamiętania rzuca się w wir pracy, usiłując jak najszybciej odnaleźć mordercę. Nie wie jeszcze, że śledztwo zaprowadzi ją do jej najlepszej przyjaciółki i własnej córki, które znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

2. Diabelskie kości

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska - kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca. Nic tu nie jest jasne - ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice. Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan. Po sukcesie swojej ostatniej powieści "Kości w proch", Kathy Reichs - autorka sławnych na całym świecie bestsellerów, antropolog sądowy i producentka hitu telewizyjnego "Kości" - powraca do Charlotte w Karolinie Północnej, gdzie Temperance Brennan musi odkryć tożsamość dwóch młodych ofiar i zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu.

To tylko opisy pierwszej o ostatniej części wydanej po polsku ;)

K@mil - 2010-08-29 19:05:07

Polecam książki  - "Cud Glorii" oraz "Dopadnę cię"

"Cud Glorii" opowiada autentyczną historię małej dziewczynki z okolic Seattle.
W wieku siedmiu lat Gloria Strauss usłyszała przerażającą diagnozę. Miała nieuleczalnego raka. Zamiast pogrążyć się w depresji i strachu, dziecko wyczekiwało cudu, w który głęboko wierzyło. Cud Glorii mówi o tym, ile można poświęcić, żeby uwierzyć w Boga, w siebie i w prawdziwe szczęście. To opowieść o rodzinie, wspólnocie, wyborach, marzeniach, a przede wszystkim o miłości. Na koniec objawia się istota cudu.
Autorem książki jest Jerry Brewer, dziennikarz sportowy "The Seattle Times", który pojawił się niespodziewanie w życiu małej Glorii. Zamierzał tylko napisać artykuł o jej ojcu, trenerze koszykówki w szkole średniej, ale ostatecznie, urzeczony siłą katolickiej wiary Straussów, postanowił zostać z nimi na dłużej. Historia ta okazała się dla niego życiową lekcją.

"Dopadnę cię"… Przede mną nie uciekniesz, znajdę cię wszędzie i zabiję…
Sheridan i Jason, dwoje nastolatków, zostają postrzeleni podczas wycieczki nad jezioro. Napastnik ciężko rani  Sheridan i zabija Jasona.  Śledztwo w tej sprawie kończy się fiaskiem.
Mija dwanaście lat. Sheridan dowiaduje się, że odnaleziono broń, z której przed laty ktoś strzelał do niej i Jasona.  Wraca w rodzinne strony, by przeprowadzić prywatne śledztwo.  Jednak jej powrót  komuś się nie podoba. Sheridan zostaje porwana i pobita do nieprzytomności. Kiedy na moment odzyskuje świadomość, słyszy, jak napastnik kopie dla niej grób. Życie ratuje jej Cain, przyrodni brat Jasona. Po tym wydarzeniu Sheridan ufa tylko jemu, ale czy słusznie?

anulka88 - 2010-09-16 14:22:01

Polecam książki mojej milości ;p Stephena Kinga :D i ostatnio bardzo znane dzięki serialowi ;p "Pamiętniki Wampirów" książki są Zupelnie Inne niż serial, nic nie lączy... Opinie są bardzo skrajne, albo super, albo gówno (za przeproszeniem ;p) Jak dla mnie ta pierwsza opinia :)
Polecam :)

Caroline95 - 2010-09-16 17:40:32

Osobiście polecam serię książek o "Ani z Zielonego Wzgórza". Najbardziej przypadła mi część pierwsza i część pt. "Wymarzony dom Ani". Warto je przeczytać. Wszystkie są autorstwa Lucy Maud Montgomery, prócz części mówiącej o losach bohaterki przed przybyciem na Zielone Wzgórze. Gorąco polecam!
Na naszą uwagę zasługuje także saga Harrego Pottera. Pewnie uznacie, że to dziecinna książka. Może i tak, ale bardzo wciąga. :)

anulka88 - 2010-09-16 20:10:41

Swego czasu przeczytalam wszystkie te książki o Ani :) Fajne :) + tomy o przygodach Tomka  autorstwa Alfreda Szklarskiego :) i dwie książki które bardzo, ale to bardzo też mi się spodobały - "10 murzynków" A.Christie i "Dziedzictwo" G. Mastertona!! :D

Caroline95 - 2010-09-17 13:42:16

A i jeszcze przypomniały mi się "Przygody Mikołajka".. Ja płakałam ze śmiechu jak to czytałam. Jego "kurczę blade" jest świetne, a niektóre teksty normalnie powalają. No i do tego znajomość z Panem sąsiadem. Żyć nie umierać ! :)

DaruSsia95 - 2010-10-14 10:29:39

A ja bardzo polecam książki autorki, która nazywa si Erica Spindler, wszystkie jej
książki są fantastyczne ja na razie czytałam zakazany owoc może jej tematyka nie jest
intrygująca, ale jest to książka o życiu i bardzo fajnie się ją czyta :-)

dalusia_ - 2010-10-29 10:39:15

Bardzo polecam książki autorstwa Paulo Coelho ;)
a najbardziej "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"   Jest to bardzo ładna książka. Wzruszająca i pozwala zrozumieć życie ludzkie.

kochanie - 2010-11-06 01:06:54

kilka lat temu czytalm fajna ksiazke, znalazlam u mojej mamy. pierwsz czesc mewy i druga czesc jolka corka mewy. stara wszytko dzieje sie w gdansku w latach 50.polecam polskie ksiazki napisane w latch 70, 80 i 90. a z innej beczki takie babskie to  smazone zielone pomidory,  to juz klasyka.kiedys wiecej czytal i roznych autorow i rozne gatunki, terqaz niestety czas mi nie pozwala, nad czym boleje. ale jak dzieci dorosna to nadrobie zaleglosci.

Negro4Laguna - 2010-11-20 17:04:52

Ja polecam kilka książek min:
Andrzej Klawitter "Licealiści"
Licealiści to z humorem napisana powieść nie tylko dla młodzieży. Akcja utworu rozgrywa się w maturalnej klasie liceum oraz w szkolnym internacie.
     Nietuzinkowe osobowości, rozbudowany wątek romansowy, współzawodnictwo i zazdrość, zadzieje i ambicje bohaterów opowieści sprawiają, że czyta się ją z zainteresowaniem i z przyjemnością.
     Główny bohater książki, maturzysta Filip ma w sobie coś z szatana z siódmej klasy i młodego Wertera. Jest inteligentny, sprytny, marzycielski.
     Czy Filip zdobędzie serce młodej polonistki Karoliny?
     Jak miłość do nauczycielki wpłynie na przyjaźń Filipa z jego przyjacielem Sławkiem?
     No i kto u licha w tym internecie kradnie?
     Czy tę kryminalną zagadkę rozwiąże Filip?
     Tyle się dzieje, a tu jeszcze trzeba się uczyć przed maturą...

Federico Moccia "Trzy metry nad niebem"
Trzy metry nad niebem odniosła we Włoszech niebywały wprost sukces - w przeciągu trzech miesięcy od pierwszego wydania zrobiono pięć dodruków i sprzedano prawa do filmu, a egzemplarze powieści były masowo kserowane i przekazywane z rąk do rąk. Oto szesnastoletnia Babi, dziewczyna, z tak zwanego dobrego domu, świetna uczennica i przykładna córka, na skutek pogmatwanego splotu przypadków, poznaje Stepa, agresywnego chuligana, którego życie składa się z ćwiczeń na siłowni, wyścigów na motorze i bezsensownych bijatyk. Mimo krańcowo różnych charakterów i sprzeciwu apodyktycznej matki Babi, zakochują się w sobie bez pamięci. Pod wpływem tej miłości, która oczywiście nie ma szans na przetrwanie, zmieniają się oboje. Babi otwiera się na świat, dojrzewa, a Step staje się bardziej refleksyjny, łagodniejszy. Babi jest jedyną osobą, której Step powierza swój mroczny sekret, który tłumaczy jego agresywne i destrukcyjne zachowania. Swobodnie poruszając się w świecie pojęć, które określają świat włoskiej młodzieży, Moccia opowiedział niezwykle wiarygodnie i płynnie uniwersalną historię o młodzieńczym buncie, bólu dorastania i problemach rodzinnych.

A czy znacie jakieś zagraniczne książki w klimatach "Internatu", których akcja dzieje się w szkole z internatem?

Fermin 777 - 2010-11-25 22:52:41

Follet - U700
Nie będe sie rozpisywał informacji jest pełno w sieci xD

daglas89 - 2010-11-25 23:03:37

Z chęcią bym poleciła 3 sagi książki są fajne i wciągają przy czytaniu:

Saga o Ludziach Lodu,
Saga o Czarnoksiężniku,
Saga o Królestwie Światła.

kamila2579 - 2010-11-26 00:12:47

daglas89 napisał:

Z chęcią bym poleciła 3 sagi książki są fajne i wciągają przy czytaniu:

Saga o Ludziach Lodu,
Saga o Czarnoksiężniku,
Saga o Królestwie Światła.

+ opowieści tej samej autorki Margit Sandemo :)

daglas89 - 2010-11-26 01:48:06

kamila2579 napisał:

daglas89 napisał:

Z chęcią bym poleciła 3 sagi książki są fajne i wciągają przy czytaniu:

Saga o Ludziach Lodu,
Saga o Czarnoksiężniku,
Saga o Królestwie Światła.

+ opowieści tej samej autorki Margit Sandemo :)

Owszem "Margit Sandemo" wydała bardzo wiele fajnych książek które przeczytała ale te 3 sagi mi zapadły najbardziej w pamięć i nawet mam te książki w domu i czasami wieczorami przed zaśnięciem je czytam i mi się nie nudzą chociaż kilka razy już je czytałam :P:P:P

carmen - 2010-11-26 14:39:11

,, Jeśli zostanę '' Gayle Forman

Po tragicznym wypadku, w którym zginęli jej najbliżsi, Mia trwa w stanie dziwnego zawieszenia. Musi podjąć decyzję, czy walczyć o odzyskanie przytomności, czy też poddać się i umrzeć. Próbując rozstrzygnąć ten dylemat, , wspomina dotychczasowe życie.

Poruszająca książka o dającej wsparcie rodzinie, przyjaźni, samotności i znajdowaniu swego miejsca na ziemi, o umiejętności żegnania się z przeszłością i przyjmowania tego, co nadchodzi. "Jeśli zostanę" opowiada o potędze miłości i wyborach, których każdy z nas musi dokonać.

Jest i opis, ale według mnie taki sobie- nie oddaje ducha książki.


                                      ,, Cień wiatru'' Carlos Ruiz Zafón, ale to już chyba ktos pisał

                                      ,, Zamek i klucz'' Byłam zachwycona tą książką.

Autorka opisuje życie młodej zbuntowanej dziewczyny, Rubby - porzucona przez matkę i zdana tylko na siebie - dostaje szansę od losu. Opuszczona dziewczyna podejmuje próby usamodzielnienia się, ale wszystkie kończą się niepowodzeniem. W pewnym momencie okazuje się, że jedynym wyjściem z tej zagmatwanej sytuacji może być kontakt ze starszą siostrą. Rubby wprowadza się więc do nowoczesnego i bogatego domu siostry i jej męża, ale wzniesiony przez nią samą mur niepewności, nieufności i różnych lęków nie pozwala jej na otwarcie się i nawiązanie wzajemnej serdecznej relacji z siostrą. Jedyną pokrewną duszą i przyjacielem okazuje się w tych trudnych chwilach Nate, chłopak z sąsiedztwa, czuły i zarazem opiekuńczy towarzysz.

                                                                ,, Wiek luksusu''

Siostry Elizabeth i Diana Holland królują w świecie nowojorskiej elity. Wspaniałe stroje i wystawne bale to ich codzienność, do dnia gdy okazuje się, że majątek Hollandów przepadł... Piękne dziewczyny w wytwornych sukniach bawiące się na balu do białego rana. Przystojni chłopcy o czarujących uśmiechach i niebezpiecznych intencjach. Niewinne kłamstewka, mroczne sekrety, skandaliczne romanse. To Manhattan 1899 roku.

                                                               ,,Pamietnik Cathy''

Pamiętam, że książka mi się podobała, ale czytałam ją już jakiś czas temu. Wiem jednak, że bardzo podobało mi się wykonanie i oprawa. Do okładki była przymocowana koperta z ,,poszlakami'', a na każdej stronie były ciekawe rysunki, nie wiem jak inni, ale ja lubię takie rzeczy.

Jeszcze sagi:
- Najmroczniejsze moce- Kelly Armstrong
- Nieśmiertelni - Alyson Noel
- Magiczny krąg- Libba Bray !

Fermin 777 - 2010-12-04 12:59:06

Ostatnio pisałem wam o książce Follett U700 , jednak wam dam opis tej książki bo w internecie nic o niej nie piszą , sprawdziłem. Oto opis :

Sekretną bronią Królewskiej Marynarki Wojennej w drugiej wojnie światowej jest radar. Lecz niemieckie łodzie podwodne dysponują czymś znacznie bardziej niebezpiecznym : torpedą magnetyczną, uzbrojoną w głowicę typu Wotan. Wybuchając pod okrętem i łamiąc jego kadłub w najbardziej wrażliwym miejscu umożliwia zatopienie nawet większych okrętów wojennych z użyciem jednej torpedy. Taka broń może zmienić wynik wojny. Dlatego dla wywiadu angielskiego nadrzędnym celem staje się zdobycie nie uszkodzonej łodzi podwodnej i poznanie tajemnic konstrukcyjnych pocisku. Poddanie się U700 zbliża ich do celu, jednak na ich drodze staje człowiek, którego ojczyzna uznała za tchórza, lecz który jeszcze może okazać się bohaterem ...

Larita - 2010-12-12 20:46:36

Ooo Saga o Ludziach lodu i o krolestwie światla - boskie, chociaz znam je prawie na pamiec nadal je uwielbiam czytac. Polecam rowniez Pamietniki wampirow 0 juz ktos pisal ale tez wspomne, ksiazki kompletnie inne niz serial i musze przyznac ze lepsze. Niesamowicie wciagajaca fabula, niestety dopiero 6 tomow czytalam, na 2 kolejne czekam :(

Polecam rowniez ksiazke ktora ostatnio wpadla mi w rece, napisana przez 22letnia Polkę Katarzyne Berenike Miszczuk pod tytulem - Ja, diablica . Rewelacyjna ksiazka juz od pierwszych stron. Mocno ubarwiona humorem - ciagle sie smialam, nie potrafilam sie od niej oderwac tak wiec zapraszam.
oto jej opis :
Śmierć to dopiero początek. Gdy dwudziestoletnia Wiktoria zostaje zamordowana, zaczyna nowe życie. Dosłownie. Trafia do piekielnego Los Diablos, gdzie dostaje intratną posadę diablicy. Jej zadaniem jest targowanie się o dusze zmarłych, czyli potencjalnych nowych obywateli Piekła. Jednak Wiktoria nie potrafi pogodzić się ze swoją przedwczesną śmiercią, dlatego ciągle wraca na ziemię. Postanawia też zawalczyć o miłość swojego życia i… wybrać między przystojnym diabłem Belethem a śmiertelnikiem Piotrem.
„Ja, diablica” to wybuchowa mieszanka dwóch rzeczywistości – ziemskiej i piekielnej; to również korowód barwnych postaci, takich jak neurotyczna Śmierć, narcystyczna Kleopatra (tak, TA Kleopatra) czy diaboliczny Azazel, którego plan przewiduje zdobycie władzy nad całym światem piekielno-niebiańskim. Pisarka umiejętnie korzysta z dobrze znanych, popkulturowych tematów, odświeża je i bawi się nimi. Łącząc najlepsze cechy romansu, kryminału i powieści fantasy, stworzyła pełną humoru i – mimo kontrowersyjnego tematu śmierci – delikatnie zmysłową książkę.

Kolejna ksiazka to Krew Aniołów - Nalini Singh :
Elena Deveraux, zawodowy łowca wampirów, zostaje wynajęta przez wzbudzającego powszechny respekt archanioła Rafaela. Jednak tym razem jej celem nie staje się zbłąkany wampir... lecz zbuntowany archanioł. Zlecenie zawiedzie łowczynię w sam środek masakry, jakiej nie oglądała nawet w najgorszych koszmarach i doprowadzi ją do granic pożądania. Równie łatwo może zginąć z ręki śmiertelnie groźnego przeciwnika, jak i od uwodzicielskiego dotyku Rafaela. Co dla anioła jest tylko zabawą, śmiertelnika może kosztować życie Nalini Singh wprowadza czytelników do swego fascynującego świata, pełnego pięknych istot i żądzy krwi, w którym aniołowie żelazną ręką kontrolują wampirzą społeczność...

Fermin 777 - 2010-12-15 19:50:59

Jerzy Rostkowski ,,Podziemia III Rzeszy''


Podziemia III Rzeszy
O tajemnicach i skarbach ukrytych w trakcie i po wojnie oraz ich poszukiwaniach napisano już sporo. Jednakże Podziemia III Rzeszy stanowią na tym tle publikację niezwykłą. Jest to bowiem relacja z pierwszej ręki, spisana przez badacza, odkrywcę, dociekliwego tropiciela odpowiedzi na pytania, które wciąż pozostają otwarte. To kolejny krok ku poznaniu zaskakującej prawdy o tym, co skrywają skrzętnie zamaskowane przed postronnymi rozliczne podkopy i sztolnie drążone przez hitlerowców w twardej skale Dolnego Śląska.
Jerzy Rostkowski zabiera czytelnika w zadziwiająca podróż po podziemiach zamku Książ, wałbrzyskich kopalniach i laboratoriach skrytych w głębokich piwnicach Szczawna-Zdroju. Stawia odważną tezę na temat słynnego i wciąż nieodnalezionego obiektu Rüdiger. Nie pomija także drażliwej i niebezpiecznej kwestii legendarnych „strażników”…
Niewątpliwą zaletą książki są zamieszczone w niej unikatowe wspomnienia i wywiady przeprowadzone osobiście przez autora, a także badania własne, stanowiące pierwotne materiały źródłowe. Rostkowski sam docieka, bada, snuje teorie, niekiedy odważne, ale nigdy zupełnie fantastyczne. Każdą stara się podbudować, osadzać na faktach, domniemaniach, wspomnieniach. Jest przy rzetelny, co sprawia, że w gronie eksploratorów, zajmujących się tematem dolnośląskich tajemnic od lat cieszy się zasłużonym uznaniem.


Polecam , sam chcę ją kupić.

Negro4Laguna - 2010-12-16 17:07:59

Yvonne Woon "Piękni i martwi"

Niesamowita love story o niebezpiecznym uczuciu, za które można zapłacić życiem...

Nie czują nic poza jednym: potrzebą odnalezienia własnej duszy…

Są piękniejsi, doskonalsi, silniejsi. Nie muszą spać, jeść ani pić. Muszą tylko jedno: odnaleźć własną duszę. Wtedy wrócą do życia. Ale za straszliwą cenę…

Po tajemniczej śmierci rodziców siedemnastoletnia Renee zostaje wysłana do szkoły na drugim końcu Ameryki. W Akademii Gottfrieda wykłada się filozofię, historię zapomnianych cywilizacji i łacinę – martwy język. W łacinie najlepszy jest zagadkowy i piękny Dante. Od pierwszej chwili Renee wie, że są sobie przeznaczeni. Czemu więc Dante boi się ją pocałować?

Akademia Gottfrieda ma też inne tajemnice. Powoli Renee odkrywa mroczną historię szkoły i z przerażającą jasnością uświadamia sobie najstraszliwszą prawdę: jej ukochany może się stać jej zabójcą...

Piękni i martwi to debiut młodej amerykańskiej autorki Yvonne Woon, studentki Uniwersytetu Columbia. Romantyczna, wypełniona sekretami i grozą opowieść w 2011 roku znajdzie kontynuację w tomie drugim.

Zamierzam nabyć tą pozycję książkową:)

chimerra - 2011-03-08 14:00:54

Polecam trylogie autorstwa Stiega Larssona:

1) Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
2) Dziewczyna, która igrała z ogniem
3) Zamek z piasku, który runął

Są to doskonałe powieści kryminalne z zawiłymi historiami i interesującymi, bardzo rozwiniętymi charakterami bohaterów.

Naprawdę polecam :)

kaspers10 - 2011-03-15 20:13:14

Mario Puzo-Ojciec Chrzestny
Roberto Escobar-Ksiegowy Mafii

Naprawde polecam,masakra!

www.wiedzminonline.pun.pl www.ksm.pun.pl www.flashmobbielsko.pun.pl www.desertkeylogger.pun.pl www.rezydencja-surykatek.pun.pl